Sierra Kurulum Error Allocating Hatası

Ncelik

Hectopat
Daha fazla  
Sierra temiz kurulum yapmaya çalışıyorum.
Boot ederken şu hatada kalıyor:
  • Error allocating 0x45EB pages at 0x00000000005b51000 alloc type 2
  • Couldn't runtime area
Sitedeki RAW dosyasını indirdim.
Config.pls'yi HD 1366x768 ile değiştirdim. Bir hata verdi daha sonra CLOVER/EFI/DRIVER64un içindeki driver2 dosyasını driver ile değiştirdim o dosyayı internetten indirdim.
  • Intel i7 2630QM işlemci
  • HD3000 VGA ve Nvidia 540M ekran kartları var
Boot ederken ise:
-v UseKernelCache=No npci=0x2000 nv_disable=1 kext-dev-mode=1 komutlarını kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Error allocating 0x#### pages at 0x####... alloc type 2 Hatası

İlk olarak şunu yönergeleri takip edin:
  • OsxAptioFix2Drv-free2000.efi indirin.
  • EFI / CLOVER / drivers64UEFI içinden OsxAptioFix sürücülerini silin.
  • Yukarıda indirdiğiniz dosyayı EFI / CLOVER / drivers64UEFI içine koyun.
  • Sistemi yeniden başlatın.
Olmaz ise aşağıdakileri takip edin.
  • Config.plist içinde RtVariables içine SIP güvenliği tamamen kapatın. ( 0xff ekleyin)
  • Farklı USB portları ile deneyin.
  • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden VBoxHfs-64.efi silin ve yerine HFSPlus.efi koyun.
  • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden OsxAptioFix2Drv-64.efi dosyasını OsxAptioFixDrv-64.efi ile değiştirin. Yada bunun tam tersini yapın.
  • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinde birden fazla OsxLowMemFixDrv-64.efi yada OsxAptioFix2Drv-64.efi yada OsxAptioFixDrv-64.efi varsa bunlardan sadece birini bırakıp diğerlerini silin.

İlk dediğinizi yaptım bir boot ekranında uzun süre bekledi değişim olmadı. İkinci bölümdeki RtVariables SIP günvenliğini kapatma bölümünü anlayamadım. <string>oxoff</string> gibi bir şey mi yazmam gerekiyor.

Dosya Ekleri

• IMAG0407_1.jpg
    IMAG0407_1.jpg
    506,5 KB · Görüntüleme: 162
USB/ EFI /CLOVER / Kexts /Others içinden FakeSMC.kext dışındaki kextlerin yedekleirn aldıktan sonra silip dene.
Ayrıca Clover Boot Menü/ Graphics / Inject Intel işaretle.
Ve son olarak USB / EFI/ Kurulum sonrası araçlar/ Config dosyaları içinden sistemine uygun config dosyasını belirle ve yine aynı klasördeki rehberi takip ederek kurulumunu yap.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı