Sierra'da USB'den boot nasıl kaldırılır?

Başka çalışmayan donanım yoksa başka işlem yok. Fan sorunu için ilk sayfalarda attığım rehbere göz atabilirsiniz, sürücüyü kurduktan sonra fan sorunu düzelir diye düşünüyorum ama.
Güncellemeler iniyor hocam,ek olarak bahsettiğiniz dosyayı da indirdim kuracağım,umarım fan olayı da hallolur çok teşekkürler.
Kurduktan sonra config/NVRAM/Add/7C../ buraya nvda_drv 31 girdisini eklemeyi unutma.
linkteki programı kurduktan sonra mı hocam ? @yusufklncc

Buradan OCC'yi indirin.
Programı zipten çıkarın, sonrasında masaüstüne atıp açın. Açtığınızda böyle bir uyarı gelecek tamama basıp sistem seçeneklerinden güvenliğe girin ve aşağıdan OCC'yi aça basın.
Ekran Resmi 2022-04-12 21.41.02.png
Ekran Resmi 2022-04-12 21.41.50.png

Program açıldıktan sonra üstteki menü çubuğunun sağındaki OCC logosuna basın, buradan siz disk1s3 olanınındaki Mount Partition'a basacaksınız.

Ekran Resmi 2022-04-12 21.43.01.png

Şifre isteyecktir, girdikten sonra yine logoya basıp Open Partition'a basın.

Ekran Resmi 2022-04-12 21.45.44.png

EFI/OC'ye girip config.plist'e iki kez tıklayın. Karşınıza böyle bir ekran gelecek, sol alttaki NVRAM'e basın.
Ekran Resmi 2022-04-12 21.47.49.png

7C ile başlayanına tıklayın va sağ taraftaki boot-args satırının sağına iki kez tıklayın.
Ekran Resmi 2022-04-12 21.49.20.png

Sonrasında satırın en sonuna gelin ve bir boşluk bırakıp nvda_drv=31 yazın (Fotoğrafta gözüken benim boot argümanlarım, benim boot argümanlarımı eklemeyin. Sadece satırın sonuna gelin ve nvda_drv=31'i ekleyin), sonrasında sol üstteki çarpı butonuna basıp kaydet deyip çıkabilirsiniz.
Ekran Resmi 2022-04-12 21.52.24.png

Ekran Resmi 2022-04-12 21.52.59.png

Buradan OCC'yi indirin.
Programı zipten çıkarın, sonrasında masaüstüne atıp açın. Açtığınızda böyle bir uyarı gelecek tamama basıp sistem seçeneklerinden güvenliğe girin ve aşağıdan OCC'yi aça basın.
Eki Görüntüle 1358026Eki Görüntüle 1358027
Program açıldıktan sonra üstteki menü çubuğunun sağındaki OCC logosuna basın, buradan siz disk1s3 olanınındaki Mount Partition'a basacaksınız.

Eki Görüntüle 1358030

Şifre isteyecktir, girdikten sonra yine logoya basıp Open Partition'a basın.

Eki Görüntüle 1358034
EFI/OC'ye girip config.plist'e iki kez tıklayın. Karşınıza böyle bir ekran gelecek, sol alttaki NVRAM'e basın.
Eki Görüntüle 1358040
7C ile başlayanına tıklayın va sağ taraftaki boot-args satırının sağına iki kez tıklayın.
Eki Görüntüle 1358047
Sonrasında satırın en sonuna gelin ve bir boşluk bırakıp nvda_drv=31 yazın (Fotoğrafta gözüken benim boot argümanlarım, benim boot argümanlarımı eklemeyin. Sadece satırın sonuna gelin ve nvda_drv=31'i ekleyin), sonrasında sol üstteki çarpı butonuna basıp kaydet deyip çıkabilirsiniz.
Eki Görüntüle 1358050
Eki Görüntüle 1358053
Teşekkürler yalnız bundan önce linkini attığınız sistem kurulmuyor.güncellemeyi yaptım ancak app store da bir güncelleme daha gösteriyor

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    506,1 KB · Görüntüleme: 17
App Store'daki güncellemeler bitene kadar güncelleyin hocam, son sürüm olsun.
Her şeyi yaptım ve sistem düzeldi,emekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
Özellikle @e.n.e.s hocam,her şeye detaylıca yardımcı oldunuz.Bu işte yeniyim bu sebeple zor oldu.Çok sağolun her şey için.

Hocam maalesef ekran kartından dolayı High Sierra üstü yüklenemez, yüklense bile ilkte dediğimiz gibi çok kasacaktır/donacaktır. Eğer bir gün Monterey gibi üst sürümler kurmak isterseniz GTX 1060'ı kullanmayıp i5 7500 içindeki iGPU ile kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı