Sierra'yı TransMac ile yazdırdıktan sonra kurulumda görünmüyor

merker2323

Centipat
Merhaba.

Sierra DMG olarak Apple üzerinden formatın indirimini sağladım. Şu anda kullandığım PC Windows diğer PC MacBook Pro. Cihaza tamamen tekrar kurulum yapmam gerekli.

İndirdiğim Sierra DMG dosyasını TransMac ile yazdırdım lakin USB taktığımda format için görmüyor.
Kendi şu anda kullandığım PC'ye taktiğimda ise çıkarabilir disk olarak gözükmekte.

Ayrı olarak ise TransMac yazdırdıktan sonra disk bölümünden USB kayboluyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi yılın cihazı? Desteklediği son sürüm nedir?
Eğer desteklediği son sürümü kuracaksanız Apple kendi serverlerinden ilgili dosyayı çekiyor ve kuruyor.

MacBook Pro (13 inç, 2010 ortası) olarak geçiyor.
Ben yanlışlıkla Apple'den en son sürümü indirdiğim için olmuyor o zaman?

Demiş olduğunuzdan sonra
Buradan indirmeye başladım, doğru mu acaba?

MacBook Pro (13 inç, 2010 ortası) olarak geçiyor.
Ben yanlışlıkla Apple'den en son sürümü indirdiğim için olmuyor o zaman?

Demiş olduğunuzdan sonra
Buradan indirmeye başladım, doğru mu acaba?
Yanlış hatırlamıyor isem bilgisayarınız o kadar yüksek bir sürümü desteklemiyor. Yükseltmenin yolu vardır mutlaka ama araştırma yapmalısınız.
Bilgisayarınızı kurtarma modunda çalıştırdığınız zaman internet bağlantısı var ise son sürümü Apple sunucularından çekerek kuruyor.

Yanlış hatırlamıyor isem bilgisayarınız o kadar yüksek bir sürümü desteklemiyor. Yükseltmenin yolu vardır mutlaka ama araştırma yapmalısınız.
Bilgisayarınızı kurtarma modunda çalıştırdığınız zaman internet bağlantısı var ise son sürümü Apple sunucularından çekerek kuruyor.

Konunun içeriğinde;
MacBook Pro 2010 ve sonrası destekler diye yazılmış ondan dolayı indirdim aslında, içerisindeki Mac'ı tamamen silmişler batırmışlar resmen aslında.

Olmazsa Windows 7 ya da Windows 10 kaldırır mı sizce?

Konunun içeriğinde;
MacBook Pro 2010 ve sonrası destekler diye yazılmış ondan dolayı indirdim aslında, içerisindeki Mac'ı tamamen silmişler batırmışlar resmen aslında.

Olmazsa Windows 7 ya da Windows 10 kaldırır mı sizce?
Mac silinse bile kurtarma modunun açılması gerek. Kapalı makina açılırken CMD+R tuşu idi yanılmıyor isem.

Mac silinse bile kurtarma modunun açılması gerek. Kapalı makine açılırken CMD+R tuşu idi yanılmıyor isem.

Osxelcapitan sürümünü indiriyorum şu anda olacağını ümit ediyorum doğrusumu diye bilgim yok ama.

Benim problemim aslında şu
Şimdi indirdim refus ile flaşa yazıyorum yazınca bilgiayarıma gidiyorum o flaş yok gitmiş oluyor PC'de takılı ama sadece onu indirince gitmiş oluyor.

Windows 7.iso yazmaya çalışınca usb gözüküyor ama mac deneyince yok gidiyor

Son düzenleme:
Fazla eski makinelerde en yeni OS sürümleri için BIOS desteği olmayınca bellek görünmüyor.
Yada görünüyor mesela Catalina lakin enterlayınca Girilmez diyor.

Geri
Yukarı