Sıfır 3070 Ti sistem vs. 2.el 3070 Ti sistem

Bütçe
25000

Woxim

Kilopat
Daha fazla  
Selam, bir abimiz bu iki sistem arasında kalmış. Ben de size sormakta fayda gördüm. 2. el olan kasa yaklaşık 1.5 senelikmiş. Sıfır olan sistemde de işlemciyi 5600X yaptığı zaman fiyat hemen hemen aynı oluyor. Acaba hangisini almak mantıklıdır?

2.El Sistem
  • Gigabyte 8 GB 3070 Ti ekran kartı 3 fanlı model
  • XPG 4*8 32 GB RAM
  • AMD 5600X işlemci
  • Gamepower sıvı soğutma
  • Gamepower warcry 6 fanlı kasa
  • Cooler Master PSU 650W 80+
  • SanDisk Ultra 500 GB M.2 SSD
  • MSI B450 Gaming Plus anakart
Sıfır Sistem

Düz 5600 ile sıfır sistemi almak daha mantıklı. 5600x için 1000 lira fazla verilmez. Bir de SE214XT alıp takarsınız.

Selam, bir abimiz bu iki sistem arasında kalmış. Ben de size sormakta fayda gördüm. 2. el olan kasa yaklaşık 1.5 senelikmiş. Sıfır olan sistemde de işlemciyi 5600X yaptığı zaman fiyat hemen hemen aynı oluyor. Acaba hangisini almak mantıklıdır?

2.el sistem.
  • Gigabyte 8 GB 3070 Ti ekran kartı 3 fanlı model.
  • XPG 4*8 32 GB RAM.
  • AMD 5600X işlemci.
  • Gamepower sıvı soğutma.
  • Gamepower warcry 6 fanlı kasa.
  • Cooler Master PSU 650W 80+
  • SanDisk Ultra 500 GB M.2 SSD.
  • MSI B450 Gaming Plus anakart.
Sıfır sistem.

Hocam öncelikle bu soruya net bir yanıt vermek imkansız. Özellikle de kullanım amacını bilmeden. Ama ben genel bir yorum yapayım:
Alacak kişi eğer ki oyun odaklı birisiyse; önceliği mutlaka ekran kartına vermeli. İşlemci minimum seviye karşıladıktan sonra sorun çıkarmaz ama ekran kartı ne kadar yüksek olursa o kadar fazla performans sağlar ki; paylaşılan iki sistem arasında bir fark yok ekran kartı olarak görebildiğim kadarıyla. Ana fark sadece anakarttan gelmekte ki eğer o da 7/24 Online turnuvalara katılan birisi değilse sıfır sistem daha mantıklı. Özellikle de AMD ve Ryzen seçimi yapıldığında. Bugüne kadar tamamı Windows orijinal lisanslı 5 masaüstü, 23 laptop ve tablet değiştirmiş birisi olarak şunu diyebilirim ki; eğer AMD işlemci ve/ veya Ryzen ekran kartı seçiyorsanız her an bozulma riskini göze almalısınız. Bunun için de garantili olması artısıdır sıfır cihazların.

Yeni konular

Geri
Yukarı