Sıfır Acer AN16-41, SSD 18 saat kullanılmış görünüyor

Egemen Gürsoy

Kilopat
Daha fazla  
Selam, FreeDOS gelen bilgisayarıma Windows ve sürücü kurulumlarını, Windows güncellemelerini gerçekleştirdim. Kendim yaklaşık 2.5 saattir kullanıyorum.
Lakin bakınca 18 saattir açık görünüyor. Bu durum normal mi yoksa endişelenmeli miyim?

1700753851761.png

FreeDOS falanken açık kaldıysa belki onu sayıyordur belki. Hani laptop almadan önce bir şekil de açık bırakıldıysa falan zaten 18 saat yani ne var endişelenecek.

Hiçbir oyun dahi kurmadım. O yüzden bilemiyorum. Belki benchmark testleri yapmıştır.
18 saatte 30 defa aç kapa yapılmış laptop. Belki iade gelen laptopdur. Çünkü 588 GB yazılması garip. Alan kişi SSD hız testi falan yapmıştır veya birkaç oyun indirip denemiş olabilir.

18 saatte 30 defa aç kapa yapılmış laptop. Belki iade gelen laptopdur. Çünkü 588 GB yazılması garip. Alan kişi SSD hız testi falan yapmıştır veya birkaç oyun indirip denemiş olabilir.

Cevap için çok teşekkürler. İlk windows ve sürücüleri kurduğumda; yazılma 90 GB idi. Daha sonrasında passmark yaptım ve passmark sonrası 500'e geldi. Şu an tekrar passmark denedim ve 800'e geldi. Sanıyorum bu absürt değeri veren benim.

Sanıyorum ki normal bir durum yaşıyorum. Kılçık aramaya gerek yok gibi. Değişim ürünü dahi olsa sorunsuz bir unit aldım diye düşünüyorum. OKB'mi tetiklememeye çalışıyorum ahahah.

Cevap için çok teşekkürler. İlk Windows ve sürücüleri kurduğumda; yazılma 90 GB idi. Daha sonrasında PassMark yaptım ve PassMark sonrası 500'e geldi. Şu an tekrar PassMark denedim ve 800'e geldi. Sanıyorum bu absürt değeri veren benim.

Sanıyorum ki normal bir durum yaşıyorum. Kılçık aramaya gerek yok gibi. Değişim ürünü dahi olsa sorunsuz bir unit aldım diye düşünüyorum. OKB'mi tetiklememeye çalışıyorum ahahah.
O zaman sıkıntı yok. Ben de yeni SSD aldım hız testi falan yaptım 350 GB veri yazılmıştı. Fazla test yapmanı önermem. Zaten kurmuşsun sürücüleri gir bir oyuna keyfini çıkar. MSI Afterburner ile FPS kontrol edebilirsin. Ayrıca 30 defa açılıp kapanan ssdymiş zaten araştırdım. RAM tek kanal ise yakın zamanda çift kanal yap. Sistemin ne bilmiyorum eğer DDR5 RAM ise tek kanalda olsa performansa etkisi olmuyor.

O zaman sıkıntı yok. Ben de yeni SSD aldım hız testi falan yaptım 350 GB veri yazılmıştı. Fazla test yapmanı önermem. Zaten kurmuşsun sürücüleri gir bir oyuna keyfini çıkar. MSI Afterburner ile FPS kontrol edebilirsin. Ayrıca 30 defa açılıp kapanan ssdymiş zaten araştırdım. RAM tek kanal ise yakın zamanda çift kanal yap. Sistemin ne bilmiyorum eğer DDR5 RAM ise tek kanalda olsa performansa etkisi olmuyor.

Cevabınız için çok teşekkürler. Aynen öyle yapacağım. Ve evet, sistemim DDR5 5600MHz 16 single channel. Bir ara belki bir 16 daha takarım ama şu an gerek yok gibi.

Cevap yazan herkese teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı