Sıfır adı altında 2. el ekran kartı satışı

KAYA GLOBAL

Hectopat
2-3 hafta önce N11'den, ürünü ellerinde tutmuşlardır düşüncesiyle Gigabyte RX570 sipariş ettim. Ürünü göndermeden önce beni arayıp, ürün 2. el 1 yıl kullanılmış bir ürün dediler. İsterseniz gönderelim veya iptal edelim dediler. Ekran kartını banka puanlarının üzerine bir miktar ekleyerek aldım dolayısıyla iptal edersem puanlar iade olmuyordu. Bankayla da görüştüm. Ürün elime ulaştı, driver kurmaya çalıştım fakat sürekli RX580 gözüküyordu. Şüphe ederek kartı çıkarıp etiketine baktığımda RX580 yazıyordu. Kutu, CD, kılavuz, fatura da dahil olmak üzere her şey RX570 gözüküyor. Performans konusunda emin olamadım sanki sahte gibi veya OC ve mining ile ağzına edilmiş gibi hissettim. Birkaç test yaptım fakat bir sorun göremedim. Genel olarak da çok fazla ısınıyor, tabii kasamda küçük boyutta 1 giriş 1 çıkış fanı ve kasanın komple metal olması da var işin içinde fakat The Witcher 3'te 75-80-85'e kadar ısınmamalı.

Bir sorun yaşar mıyım?
Nasıl testler uygulayıp hangi oyunlarda denemeliyim?
Satıp 0 kart mı almalıyım temiz performans ve kafa rahatlığı için?
1 yıl kullanıldığı söylendi fakat tabii ki güven olmaz, garantisinin ne kadar kaldığını nasıl öğrenebilirim?

Ve daha birçok soru aklımı kurcalıyor. Aldığıma pişman oldum açıkçası aklımda sorular sebebiyle. Nasıl bir yol izlemeliyim bilemiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum. Düşüncelerinizi yazınız, şüphelerimin doğru veya yanlış olduğunu belirtirseniz çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-09-15 010547.png
    Ekran görüntüsü 2022-09-15 010547.png
    58 KB · Görüntüleme: 231
2-3 hafta önce N11'den, ürünü ellerinde tutmuşlardır düşüncesiyle Gigabyte RX570 sipariş ettim. Ürünü göndermeden önce beni arayıp, ürün 2. el 1 yıl kullanılmış bir ürün dediler. İsterseniz gönderelim veya iptal edelim dediler. Ekran kartını banka puanlarının üzerine bir miktar ekleyerek aldım dolayısıyla iptal edersem puanlar iade olmuyordu. Bankayla da görüştüm. Ürün elime ulaştı, driver kurmaya çalıştım fakat sürekli RX580 gözüküyordu. Şüphe ederek kartı çıkarıp etiketine baktığımda RX580 yazıyordu. Kutu, CD, kılavuz, fatura da dahil olmak üzere her şey RX570 gözüküyor. Performans konusunda emin olamadım sanki sahte gibi veya OC ve mining ile ağzına edilmiş gibi hissettim. Birkaç test yaptım fakat bir sorun göremedim. Genel olarak da çok fazla ısınıyor, tabii kasamda küçük boyutta 1 giriş 1 çıkış fanı ve kasanın komple metal olması da var işin içinde fakat The Witcher 3'te 75-80-85'e kadar ısınmamalı.

Bir sorun yaşar mıyım?
Nasıl testler uygulayıp hangi oyunlarda denemeliyim?
Satıp 0 kart mı almalıyım temiz performans ve kafa rahatlığı için?
1 yıl kullanıldığı söylendi fakat tabii ki güven olmaz, garantisinin ne kadar kaldığını nasıl öğrenebilirim?

Ve daha birçok soru aklımı kurcalıyor. Aldığıma pişman oldum açıkçası aklımda sorular sebebiyle. Nasıl bir yol izlemeliyim bilemiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum. Düşüncelerinizi yazınız, şüphelerimin doğru veya yanlış olduğunu belirtirseniz çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.
Çok normal, iade edilen ürünlere ne oluyor sanıyordunuz?

@Emrecngz Ürünü n11'den aldım ve 2. el olduğuna dair hiçbir yazı bilgilendirme vs bir şey yoktu. Tamamen orijinal ve 0 ürün olduğu ve 2 yıl garantisi bulunduğu yazıyordu. Mağazadan siparişe onay vermeden önce beni arayıp durumu bildirdiler, ve bu durumda para hesaptan çoktan çekilmiş oluyor.

Siz sıfır alıyorum diye sipariş verdiniz? Ama adamlar arayıp 2. el 1 yıl kullanılmış dediler ve siz kabul ettiniz puanlar yanmasın diye. Sonra RX570 yerine kart RX580 yani daha üst modeli çıkıyor fatura vs RX570 olduğu halde. Ayrıca kart ısınıyor bilemedim yani çok ilginç.

İçinize sinmiyorsa satın gitsin ama şunu söyleyeyim size haber verilmiş ve kabul etmişsiniz bu durumda yapılacak fazla bir şey yok. Keşke hemen iade etseydiniz puan yansaydı. Şimdi zarar ne kadar? Puan ne kadar puandı? Kartı satsanız ne kadar edecek?

Arkadaşlar konunun bir kısmını okuyup cevap vermeseniz keşke. Nasıl testler uygulamalıyım gibi cevaplarda sormuş, sert bir şekilde yargılamışsınız sadece.
Boşta sıcaklıklar ne durumda?
Stres testine sokup aldığı puanı ve maksimum sıcaklığı görebilirsiniz.
Sıcaklık ve performansta bir sorun yoksa fakat içinize sinmiyorsa satıp başka bir karta geçmekte mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı