Sıfır alınan güç kaynağı bozuk çıktı

Yani güç kaynağını değiştiğin halde hala bir sorun varsa demek ki başka sorunlar da olabilir. Ayrıca yapamam dediğin şey gayet basit bir şey videoyu dikkatlice izlemen yeterli. Kabloları bağlamak için kullanılan teller var mesela videoda kullandıkları o.
Ayrıca küçük bir tavsiye vereyim böyle durumlarda o güç tuşuna yaptığınız şeyi başka şeylerde de yapmayın zararınıza olur.
Ailem evde yok onlar olsa bir şeyler buldururdum. Kendim arayarak anca şu siyah tokalardan buldum. Minik ince. Onu sokmayı denedim sonra birleştirmeye çalıştım hiç hareketlenmedi.

Bildiğimiz bakır tel işte. Hiç kullanmadığınız bir kablonun içini açın. Orada altın sarısı rengine benzeyen teli çıkartıp kısa devreyi yapın.
Bana başka yol lazım. Eğer yoksa mecbur ürün değişim yapacağım. Buna rağmen sıkıntı devam ederse sorun bende bulunan bir parçadadır. Bu çözüm için sağolun ama lütfen önermeyin. Başka öneriniz varsa çok sevinirim.

Tam anlamadım ama. Uzay kurulumu nasıl yapılıyor? Kasa etki eder mi güç kaynağına?
Edebilir. Belki anakart kasaya deyiyordur ve kısa devreye sebep oluyordur. Temel bileşenleri kasanın dışında çalıştır (Anakartın üstünde her şey takılı olsun.)

Anakart kasaya değse eski güç kaynaklarımda da çalışmazdı diye düşünüyorum. Onlar çalıştı.

Eski güç kaynağınız hala elinizdeyse tekrar deneyin. Çalışıyorsa aldığınız PSU sorunludur.
Bildiğimiz bakır tel işte. Hiç kullanmadığınız bir kablonun içini açın. Orada altın sarısı rengine benzeyen teli çıkartıp kısa devreyi yapın.

Hocam dediğiniz yol güzel ama sorun PSU'da ise zorla çalıştırmak evi bile yakabilir.
Uzay kurulum daha mantıklı değil mi bu durumda? Belki kasa kaynaklıdır diye sistemi dışarı kurup çalıştırın.

Ben olsam ilk yapacağım şey o olurdu ama arkadaş eski PSU'da çalıştığını belirtmiş. Anakarta ya da parçalara zarar verilmediyse fiziksel olarak sorun PSU'da gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı