Sıfır dizüstüne Windows 10 nasıl kurulur?

yigitxx7

Centipat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
512 GB
Ekran kartı
1650
İşlemci
R5 5500U
Arkadaşlar merhaba. 0 yeni laptop aldım. FreeDOS isletim sistemi var. Windows 10 kuracağım. Böyle bir konu var fakat 2021'den kalma. Şu an bilgisayarcıya gidip Windows 10 kurdurmak istesem kaç TL isterler?

SSD yanlış yazmisim 256 GB olacak.

Hocam eş dost akrabada bilgisayar varsa yapmanız gereken sadece Windows sitesinden Windows Installer indirmek.
Hatırladığım kadarıyla USB takınca otomatik algılayıp yazdırma imkanı vardı USB'ye yazdırdıktan sonra boot ekranına girmeniz (bilgisayardan bilgisayara tuşu değişir bende ESC'ye spamlamam gerekiyor) ve USB'yi seçmeniz.
Sonrasında kuruyor Windows 10'u.

Bilgisarcı en az 50-100 TL ister bence masraf etmeye gerek yok. @Recep Baltaş hocamın bir videosu var bunu izleyerek kendiniz yapın. Tek fark videodaki Windows 10 sürümünü değil de şu andaki en güncel sürümü indireceksiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bilgisayarcıya vermeyin bence en temizi kendiniz halletmeniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar merhaba. 0 yeni laptop aldım. FreeDOS isletim sistemi var. Windows 10 kuracağım. Böyle bir konu var fakat 2021'den kalma. Şu an bilgisayarcıya gidip Windows 10 kurdurmak istesem kaç TL isterler?

SSD yanlış yazmisim 256 GB olacak.

Sanırım minimum 8 GB flash bellek gerekiyor ama yine de 16 GB olursa daha iyi olur ve konunun altındaki paylaşılan video ile çok rahat yaparsınız hocam. Eğer çevrenizde bilgisayar vs yok ise internet kafeye gidin ve orada flash belleği hazırlayın. Hem kendinize bir şey katmış olursunuz hem de daha uyguna gelir.

Ben hep kendim bir başka cihazdan indirip Rufus isimli uygulamayla bir tane USB'me yazdırırım durur kenarda olur da lazım olur diye. Windows'un kendi sitesinden indirebilir sonra dediğim gibi Rufus uygulamasıyla yazdırıp laptopu açarken boot menuden kendi USB'ni seçip kolayca kurulum yapabilirsin.

Kendi başına format atmayı öğrensen her zaman kar. Elindeki paraya dürüm ayran yersin.

Hocam YT'den izleyerek yaparım ama elimde flash yok bilgisayar yok onlari alana kadar bilgisayarci ya yaptirim ya bir de Windows 10 Home ne kadar para alır.

Ben hep kendim bir başka cihazdan indirip Rufus isimli uygulamayla bir tane USB'me yazdırırım durur kenarda olur da lazım olur diye. Windows'un kendi sitesinden indirebilir sonra dediğim gibi Rufus uygulamasıyla yazdırıp laptopu açarken boot menuden kendi USB'ni seçip kolayca kurulum yapabilirsin.
Hocam elimde usb yok bilgisayar yok dosya filan indirene kadar bilgisayarciya yaptirirm bide windows 10 home ile ne fark var home olmasi lazimmis

Hocam YT'den izleyerek yaparım ama elimde flash yok bilgisayar yok onlari alana kadar bilgisayarci ya yaptirim ya bir de Windows 10 Home ne kadar para alır.

Hocam elimde usb yok bilgisayar yok dosya filan indirene kadar bilgisayarciya yaptirirm bide windows 10 home ile ne fark var home olmasi lazimmis
Hocam para almaz deneme sürümü videodaki. Deneme sürümünde de sadece duvar kağıdı falan değiştiremiyorsunuz. Tam sürüm almak isterseniz de 2000-3500 TL arası diye biliyorum. Neden bu kadar pahalı ben de bilmiyorum saçma.

Geri
Yukarı