Sıfır G29'un arızalı olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Ahmet00099

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Logitech G G29 Driving Force yarış direksiyonu + Logitech Driving Force shifter.

Direksiyonunu sipariş verdim. Bir şey sormak istedim size.

Sipariş verdim ama eve geldiginde direksiyon agrizali mi degil mi nasıl anliyabilirim? Bilgisi olan var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.
Logitech G G29 Driving Force yarış direksiyonu + Logitech Driving Force shifter.

Direksiyonunu sipariş verdim. Bir şey sormak istedim size.

Sipariş verdim ama eve geldiginde direksiyon agrizali mi degil mi nasıl anliyabilirim? Bilgisi olan var mi?

Arızalı olursa çalışmaz :)

İlk 2 dişlide sağa 6 sola 6 derece olmak üzere ölü bölge mevcut olacak, kronik bir sorundur. O kısımda FFB çalışmayacaktır, garantilik bir durum değildir. Pedalları G-Hub üzerinden, tuşları da Lut Generator yazılımından test edebilirsin. Çevirirken dişli sesi geliyorsa dişlilerde sorun olabilir, garantilik bir durumdur. Şu şekilde ötme sesi duyarsan da normal değildir, garantilik bir durumdur;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk 2 dişlide sağa 6 sola 6 derece olmak üzere ölü bölge mevcut olacak, kronik bir sorundur. O kısımda FFB çalışmayacaktır, garantilik bir durum değildir. Pedalları G-Hub üzerinden, tuşları da Lut Generator yazılımından test edebilirsin. Çevirirken dişli sesi geliyorsa dişlilerde sorun olabilir, garantilik bir durumdur. Şu şekilde ötme sesi duyarsan da normal değildir, garantilik bir durumdur;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Böyle bir şey söz konusu değil, insanları yanlış yönlendirmeyin. Her derece 2 derecedir kusursuz çalışır asla ölü bölge vs. yok bi direksiyonlarda. Ben size videosunu çeker gönderirim.

Böyle bir şey söz konusu değil, insanları yanlış yönlendirmeyin. Her derece 2 derecedir kusursuz çalışır asla ölü bölge vs. yok bir direksiyonlarda. Ben size videosunu çeker gönderirim.

Kendi kullandığım ve yurt dışı forumlarda da çok fazla söz konusu olan bir sorun. Dişli tahrikli direksiyonların hemen hemen hepsinde "Center Dead zone" sorunu mevcuttur. G29, çift sarmal delikli dişli sistemlerden oluşmaktadır. Eğer sistemi yapan firma ilk dişlileri boş bırakmasaydı sert FFB yüzünden kırılma/aşınma sorunları ortaya çıkardı. Zaten direksiyonu oyunda gereken FFB değerinin %10-15 üzeri FFB'de kullandıktan sonra ölü bölgeyi olabildiğince az hissedecektir. Oynamadan önce bu gevşekliği yaşamasının onu korkutmaması için buraya bunu ekledim, yine kendine göre çıkarım yapıp bana sallamaya çalışmışsın.

Kendi kullandığım ve yurt dışı forumlarda da çok fazla söz konusu olan bir sorun. Dişli tahrikli direksiyonların hemen hemen hepsinde "Center Dead zone" sorunu mevcuttur. G29, çift sarmal delikli dişli sistemlerden oluşmaktadır. Eğer sistemi yapan firma ilk dişlileri boş bırakmasaydı sert FFB yüzünden kırılma/aşınma sorunları ortaya çıkardı. Zaten direksiyonu oyunda gereken FFB değerinin %10-15 üzeri FFB'de kullandıktan sonra ölü bölgeyi olabildiğince az hissedecektir. Oynamadan önce bu gevşekliği yaşamasının onu korkutmaması için buraya bunu ekledim, yine kendine göre çıkarım yapıp bana sallamaya çalışmışsın.

Böyle bir sorun yok çok araştırdım. Muhtemelen sana sorunlu bir direksiyon denk gelmiş ve sen de Logitech markasından intikam almaya çalışıyorsun, bunu bir takıntı haline getirmişsin. Her yerde markayı kötülüyorsun. Elbette ben savunuculuğunu falan yapmıyorum ama haksızlık yapılmasına da gönlüm razı gelmez. Bu direksiyon IRacing'te bile profesyonel olarak kullanılıyor. Ben de kullandım ve 1 derece bile kayıp yok, santim santim algılıyor.

Ayrıca arkadaşa sola ve sağa 6'şar derecelik boşluk olduğunu söylemişsin. Şayet dediğin gibi olsa bu direksiyonu bugün biz konuşuyor bile olmazdık çöp bir ürün olurdu unutulup giderdi. 12 derece kayıp ne demek sen bilmiyorsun 12 derece boşlukla hiçbir şey oynayamazsın, arabayı düz yolda bile tutamazsın.

Çevirirken dişli sesi geliyorsa bozuktur demişsin. Dişli sesi gelecek tabii ki çünkü dişli sistem var ne sesi gelmesini bekliyordun ki? Bende 2 tane G920 var ikisi de sorunsuz ve ikisinden de çevirirken ufak dişli sesi geliyor ama hiçbir sorunu yok buna ne diyeceksin peki? İnsanları yanlış yönlendirmeyin.

Son olarak da şunu söyleyeyim benim direksiyonumda sadece 2 derece sapma vardı direkt olarak Hollanda Logitech ile iletişime geçtim ve bana yeni direksiyonu gönderdiler, hani demiştin ya garantiye girmez 6'şar derece diye bak demek ki 2 derece bile sorunlu sayılıyormuş. Logitech markası hakaret edilecek son firmadır, kendileri oldukça ilgili, anlayışlı ve sağlam bir markadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı