Sıfır GT 1030 vs İkinci El GTX 750 Ti

Hocam arada ki küçük fark beni de endişelendirmiyor. Bir arkadaş GTX 750 Ti ikinci elini, GT 1030'dan daha ucuza gelir diyordu. Benim kafama bu takıldı. Daha az para vererek daha iyi bir kart almak varken neden daha çok para vereyim. İşte korktuğum taraf ise test mevzuları. Her ne kadar herkes kolay desede insan korkuyor.

Bence GT 1030 al, kafan rahat olur, GTX 750 Ti bozulursa hem garantisi yok hem de kolay kolay tamir ettiremezsin eski bir kart çünkü.

Bence GT 1030 al, kafan rahat olur, GTX 750 Ti bozulursa hem garantisi yok hem de kolay kolay tamir ettiremezsin eski bir kart çünkü.
Arada çok az performans farkı var sıfır GT 1030 al kafan rahat olsun.
Tamamdır, hepinize teşekkür ederim. Bir sorum daha olucaktı. Sizce alıcağım sıfır ekran kartını nereden almalıyım ? 850 TL'ye Amazon'da satılıyor. Bayisi olamayan bir yerden almak mantıklı mı ?(Trendyol, Gitti Gidiyor)

O da yeni değil 4 yaşında model ama sıfır alırken bunun bir önemi kalmıyor. GTX 750 2014'demi satın alınmış 2 sene önce mi bilemezsin. Hem mimarisi de günümüze göre çok eski kalıyor.
Yeni çıkmadı 3-4 sene önce çıkmıştır. Ama adı üstünde sıfır. İlk siz kullanacaksınız yakın zamanda değiştirmeyecekseniz daha uzun ömürlü ve garantili karta bir şey olsa garantiye gönderip yaptırabilirsiniz ama 750ti'da mevcut değil öyle bir şey.

Hocam beni biraz aşıyor. Maximum 900 TL verebiliyorum. Çok çok zorlarsam 30-40 TL ekleyebiliyorum. 900 TL'lik bütçeyi yapmak bile benim için çok zor oldu. Yine de teşekkürler ederim öneriniz için.

Hocam alabilirseniz kesinlikle attığımı alın şu anda indirimde soğutma olarak da fark var.

Hocam alabilirseniz kesinlikle attığımı alın şu anda indirimde soğutma olarak da fark var.
Eğer indirim 1 aya yakın sürerse mutlaka alacağım hocam. O zamana kadar bütçeyi ancak toparlayabiliyorum. Yardımcı olduğun için teşekkürler. Son olarak bir sorum sah vardı. Bunu ekran kartı için söylemiyorum. İleride işlemci almayı düşünüyorum. (Uzun bir tarih sonra) Trendyol, Gitti Gidiyor gibi yerlerden almam mantıklı mı ?

Eğer indirim 1 aya yakın sürerse mutlaka alacağım hocam. O zamana kadar bütçeyi ancak toparlayabiliyorum. Yardımcı olduğun için teşekkürler. Son olarak bir sorum sah vardı. Bunu ekran kartı için söylemiyorum. İleride işlemci almayı düşünüyorum. (uzun bir tarih sonra) Trendyol, gitti gidiyor gibi yerlerden almam mantıklı mı?

Yine İncehesap'tan alabilirsin veya İtopya.com dan ben olsam o sitelerden almazdım :D.

Geri
Yukarı