Sıfır iPhone 11 veya 12 almak mı daha mantıklı yoksa ikinci el daha üst modeller almak mı?

ChaosMystery

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum. Çok telefon tutkunu olan birisi değilim açıkçası ama 11 veya 12 alınabilir gibi duruyor. Biraz detaylara girerek ne yapmam gerektiği konusunda ban yardımcı olabilir misiniz? Bütçe soracak olursanız da 38 bin TL bir bütçem mevcut fakat hepsini bir telefona vermek de istemiyorum açıkçası.

Son düzenleme:
İkinci el daha yüksek bir model daha mantıklı olur. Bu yılın sonunda İphone 11 desteği sonlanacak, bir 11 kullanıcısı olarak bende satıp üst modele geçeceğim. Daha uzun ömürlü olması açısından 13 gibi modellerin ikinci eli tercih edilebilir.

Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum. Çok telefon tutkunu olan birisi değilim açıkçası ama 11 veya 12 alınabilir gibi duruyor. Biraz detaylara girerek ne yapmam gerektiği konusunda ban yardımcı olabilir misiniz? Bütçe soracak olursanız da 35 bin TL bir bütçem mevcut fakat hepsini bir telefona vermek de istemiyorum açıkçası.
İlla ios almak zorunda değilsen s23 al iphone 14 kalibresinde bir cihaz ben iphone 13 aldım şimdi ki aklım olsa s23 alırdım.Evet iphone güzel ama çok pahalı ve sana özgürlük fazla sunmuyor ama güvenlik akıcı arayüz güncelleme ve iyi kamera iyi işlemci sunuyor. Bunu s23 de güvenlik harici sunuyor bence.

iOS kullanmak beni hep güvende hissettirdi ve iOS'u kullanmayı daha çok seviyorum. Son derece güvenilir bir ikinci el telefon bulma şansım olabilir. Çevremi araştırmalıyım. İkinci el alacaksam eğer en mantıklısı hangisi olur acaba?

Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum. Çok telefon tutkunu olan birisi değilim açıkçası ama 11 veya 12 alınabilir gibi duruyor. Biraz detaylara girerek ne yapmam gerektiği konusunda ban yardımcı olabilir misiniz? Bütçe soracak olursanız da 35 bin TL bir bütçem mevcut fakat hepsini bir telefona vermek de istemiyorum açıkçası.
Düz model hiçbir iPhone alınmaz, alınmamalı.
Bu durumda kesinlikle “Pro veya Pro Max “ cihazlara yönelmeniz gerekir. 2 önerim var :
1- Yurt dışı sıfır 15 Pro alın.
2-5,6 K daha koyup 2. el TR cihazı 13 Pro bakın.
Bana göre yurt dışı 15 Pro en mantıklı seçenek. Kullanım senaryosunu açıklarım düşünürseniz.

Geri
Yukarı