Sıfır iPhone 13 almak mantıklı mı?

Zeka seviyenize hayran kaldım.klasik bir iphone fanboyu gibi kudurmuşsunuz yine. avam olan çevrem istanbulun, sizin gibilerin kendisi oluyor. Seviyenizi zaten kustuğunuz öfkeden belli ediyorsunuz.anlaşılan o derece çileden çıktınızki bu kadar saçmaladınız. İnsanların bunu statü olarak görmesi benim suçum değil, onların görgüsüzlüğü. Kendileri bunu düşünüyorlar. Tek bir örnek vermiş olmam, sadece bir kişinin fikrini beyan ettiğimi göstermiyor. Uzun uzun yazmamak için kısaca bir kişiden bahsettim.

İphone'a ve iphone kullanana nefret ile baktığımı düşünmenizde ilginç. Psikolojik problemli birisi olmasanız bunu böyle algılamazdınız. Kendimde iphone kullandım ve iphone alacaklara öfkeyle, saldırarak almayın demiyorum. Verdiğiniz paranın hakkını alamayacaksınız diyorum. Pro max modellerinide işin içine koymadım çünkü iyi telefonlar.

Sosyal medyadaki çözünürlük sorunundan ve Samsungunda buna dahil olduğundan bahsetmiştim zaten ama görünen o ki sizi derinden sarsmış bu konu.

Yazılım sorunu 2015te bitmedi, ios daha iyi muhabbetide sizin gibi ios fanboylarının yalanından ibaret. Kendinizi kandırmaya devam edin, öfkenizi kusmaya devam edebilirsiniz ama ciddiye alınamayacak kadar sorunlu bir tipsiniz. İnşallah kalp krizi filan geçirmemişsinizdir.

Yukarıdaki mesajımdan "öfkelendiğim, öfkeden kudurduğum" imasını nasıl çıkarttınız çok merak ettim? Bir de umarım kalp krizi geçirmemişsinizdir falan demişsin hahaha.🙂 Halbuki gayet sakin yazdım. Psikoloji'de "yansıtma" denen şeyi yapıyorsun, kendi düşünce ve duygularınızı karşıdaki kişi yapmış gibi göstermek yani anlayacağın kendi öfkeni başkalarına yansıtıyorsun, bir kaçınma mekanizmasıdır. Terapiyi tavsiye ederim.

Sosyal medyadaki çözünürlük sorunundan ve Samsungunda buna dahil olduğundan bahsetmiştim zaten ama görünen o ki sizi derinden sarsmış bu konu.

Beni neden derinden sarsacak bu konu ben sen miyim? Fanatik gibi bir markayı savunuyorsunuz, diğer markayı kullananlara aklınca hakaret ediyorsun fanboylukta ölçüyü kaçırmışsın. Samsung'dan mı ibaret Android camiası ben gayet somut argümanlarla kıyas yapıyorum, o argümanlardan bir tanesi. Samsung bunu değiştirmiş olabilir, haberim yok değiştirmişse ne güzel büyük bir problemdi. Bunun gibi bir sürü örnek verdim orada. Senin bir tane elle tutulur argümanın ya da cevabın yok.

2015'ten beri bir yazılımda problem yok demişsin ben sana o tarihten sonra 3 tane telefon kullandım Android'in dedim ve problemleri sıraladım. IOS kusursuz mu değil, ya da Android çok mu kötü hayır değil. Bu laflar senin gibi objektif bakamayan adamların söyleyeceği laflar. Ama sonuçta biri biraz daha iyidir veya kötüdür burada bunu söylüyorum. Yoksa 2015'ten önce de bazı IOS fanboyların iddia ettiği gibi Android "berbat" falan değildi.

Hiç kimseye Samsung S23 almayın iPhone 13 çok iyidir demedim. İkisi de iyi telefonlardır. Sadece bazı yorumları abartı buldum, haksızlık edildiğini gördüm buna yorum yaptım. İki telefon arasında kağıt üzerinde farklar olabilir ama işin aslı realitede öyle değil, işletim sistemiyle, işlemci uyumuyla, uzun süreli yazılım desteğiyle vb. bir çok avantajıyla iPhone 13 gayet alınabilir ve memnun eder bir telefon. Bir çok arkadaş o kadar "taraflı" yorum yapıyor ki her hallerinden kullanmadıkları ve "ezbere" konuştukları belli. Sen de buna dahilsin. Hiç bir eleştiri duymaya tahammülün yok sanki kendi markan.

Aklınca kafanda kodlamışsın iPhone alanlar hava atmak için alıyor diye, yok kuzenim hava attı yok falan çocuk çocuk laflar çocuksu düşünceler. Bunlar üzerinden aşağılık kompleksi geliştirip markaya saldırıyorsun. Böyle davranma kimse tarafından sevilmezsin benden sana tavsiye. Avam çevren lafına fena bozuldun anlaşılan ama telefonla hava atan çevrenle olan problemini telefonun kendisiyle yaşama. Tartışma kültürüne sahip değilsin, biriyle tartışacak eğitimde olgunlukta değilsin, buna rağmen cevap vermem hataydı.

Yukarıdaki mesajımdan "öfkelendiğim, öfkeden kudurduğum" imasını nasıl çıkarttınız çok merak ettim? Bir de umarım kalp krizi geçirmemişsinizdir falan demişsin hahaha.🙂 Halbuki gayet sakin yazdım. Psikoloji'de "yansıtma" denen şeyi yapıyorsun, kendi düşünce ve duygularınızı karşıdaki kişi yapmış gibi göstermek yani anlayacağın kendi öfkeni başkalarına yansıtıyorsun, bir kaçınma mekanizmasıdır. Terapiyi tavsiye ederim.

Beni neden derinden sarsıcak bu konu ben sen miyim? Fanatik gibi bir markayı savunuyorsunuz, diğer markayı kullananlara aklınca hakaret ediyorsun fanboylukta ölçüyü kaçırmışsın. Samsung'dan mı ibaret Android camiası ben gayet somut argümanlarla kıyas yapıyorum, o argümanlardan bir tanesi. Samsung bunu değiştirmiş olabilir, haberim yok değiştirmişse ne güzel büyük bir problemdi. Bunun gibi bir sürü örnek verdim orada. Senin bir tane elle tutulur argümanın ya da cevabın yok.

2015'ten beri bir yazılımda problem yok demişsin ben sana o tarihten sonra 3 tane telefon kullandım Android'in dedim ve problemleri sıraladım. iOS kusursuz mu değil, ya da Android çok mu kötü hayır değil. Bu laflar senin gibi objektif bakamayan adamların söyleyeceği laflar. Ama sonuçta biri biraz daha iyidir veya kötüdür burada bunu söylüyorum. Yoksa 2015'ten önce de bazı iOS fanboyların iddia ettiği gibi Android "berbat" falan değildi.

Hiç kimseye Samsung S23 almayın iPhone 13 çok iyidir demedim. İkisi de iyi telefonlardır. Sadece bazı yorumları abartı buldum, haksızlık edildiğini gördüm buna yorum yaptım. İki telefon arasında kağıt üzerinde farklar olabilir ama işin aslı realitede öyle değil, işletim sistemiyle, işlemci uyumuyla, uzun süreli yazılım desteğiyle vb. birçok avantajıyla iPhone 13 gayet alınabilir ve memnun eder bir telefon. Birçok arkadaş o kadar "taraflı" yorum yapıyor ki her hallerinden kullanmadıkları ve "ezbere" konuştukları belli. Sen de buna dahilsin. Hiçbir eleştiri duymaya tahammülün yok sanki kendi markan.

Aklınca kafanda kodlamışsın iPhone alanlar hava atmak için alıyor diye, yok kuzenim hava attı yok falan çocuk çocuk laflar çocuksu düşünceler. Bunlar üzerinden aşağılık kompleksi geliştirip markaya saldırıyorsun. Böyle davranma kimse tarafından sevilmezsin benden sana tavsiye. Avam çevren lafına fena bozuldun anlaşılan ama telefonla hava atan çevrenle olan problemini telefonun kendisiyle yaşama. Tartışma kültürüne sahip değilsin, biriyle tartışacak eğitimde olgunlukta değilsin, buna rağmen cevap vermem hataydı.

Hasta olduğunuzu kesin olarak belli etmişsiniz. Terimleriniz ve zekanız ile iyi bir yaşam diliyorum size. Cevap yazmamam lazımdı ama acıdım yine de. Daha yazmayacağım.

Hasta olduğunuzu kesin olarak belli etmişsiniz. Terimleriniz ve zekanız ile iyi bir yaşam diliyorum size. Cevap yazmamam lazımdı ama acıdım yine de. Daha yazmayacağım.
İşine gelmeyince böyle he 🤣 Tartışmanın başından beri düzgünce kendimce i13 neden alınabilir anlatıyorum sizinse laf sokmaya çalışmaktan ya da köpükler saçarak saçmalamaktan başka tek bir mantıklı fikriniz yok. Tüm iPhone kullananlar özentilikten kullanıyor, hava atmak için kullanıyor gibi sözlerden ibaret düşüncen. Kişi kendi gibi sanıyor herkesi

Öfkelendiğimi iddia edip manipülasyona falan yeltendin bir de. 🤣 Aşağılık komplekslerinizle size başarılar diliyorum. Umarım ileride olgunlaşır, kuzeninizi kıskanmayı ve markaların fanboyluğunu bırakırsınız.

Son düzenleme:
1) yazılım mevzusu 2015'te kaldı olayı tamamen palavra. Android fanboylarının klasik lafıdır bu. Ama gerçek öyle mi, değil. Hayır o şirket bu şirket cebime para koymuyor diyorsunuz da bu kadar taraflı bakmak zaten para verseler mümkün değil.

Hocam bu kısımda yanılıyorsunuz. Evet diğer arkadaşın dediği gibi yazılım stabilite olayı iOS 10 ve öncesinde kaldı yani 2017 Eylül iOS 11 nihai sürüm çıkışı ile iOS gitti BugOS geldi. O dönemlerde iOS ekosistemi kullanmadınız sanırım bugünkü hele iPhone 12 gibi cihazda aldığınız deneyime yağ gibi, pürüzsüz falan diyorsanız ne diyeyim keşke o dönemi tatsaydınız. Zaten o dönemi tatmayanlar genelde bugün sizin gibi iPhone stabilitesi savunan tipler oluyor kızmayın ama durum bu. Yani iOS artık sadece son model orijinal sürümünde gelen IPhone'larda stabil. Yani şöyle misal 15 Pro'lar iOS 17 ile, 14 Pro/Max iOS 16 ile, 13-13Pro/Max iOS 15 ile vs. diye açıklayabilirim. Önceden de öyle değil miydi diyebilirsiniz. Önceden misal iOS 5'ten iOS 6'ya geçerken kimse acaba beklemeli miyim? Kasma, ısınma yaşar mıyım? Kameram eskisi gibi çekmiyor, pil sağlığım 1 yılda şu kadar düştü artık eskisi gibi gitmiyor tarzı muhabbetler yoktu. Çok nadir son sürüme geçen en alt model iPhone belki 1 sürümde şarj hızlı giderdi o kadar sonra hemen toplardı. Zaten bakarsanız öyle bugünkü gibi sürümler de iOS X. 6 gibi dolu ara sürümle gelmez, iOS 7 mesela 7.1.2 de son buldu bunun gibi. Artık diğer bütün alt cihazlarda gelen her Update kaş yaparken göz çıkarıyor. Yani artık Android daha stabil genel anlamda özellikle 2019 ve sonrasında çok oturdu. iOS artık stabil değil.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı