Sıfır laptopta klik sesi ve donma sorunu

Married Man

Decapat
Hiçbir tepki yokken özellikle oyun oynarken bir anda ani tepkimelerde bu sesi verip anlık bir donma söz konusu, HD Tune-HDD sentinel programlarında teste de soktum herhangi bir sorun yok, peki sorun nedir bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinir, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk uykudan uyanıyor olabilir.
Peki çözüm ne önerirsiniz ?
Keşke bileşenlerinizi ve laptop'unuzun marka/modelini belirtseydiniz.

Lenovo Ideapad IP320-15IKB
İ5 8250u
Radeon 530 ekran kartı
1 tb harddisk
8 gb ram
Peki çözüm ne önerirsiniz ?

Lenovo Ideapad IP320-15IKB
İ5 8250u
Radeon 530 ekran kartı
1 tb harddisk
8 gb ram
Kusura bakmayın bu arada aklıma gelmemişti affola...

Arama kısmına "Güç planını düzenle" yazın. Daha sonra alta ki görselde adım adım ne yapacağınızı gösterdim. "Sabit diski kapatmak için beklenecek süre" bölümüne 0 yazmanız yeterli olur diye düşünüyorum. Daha sonra lütfen sorununuzun çözülüp çözülmediğini belirtin.
1.png

Arama kısmına "Güç planını düzenle" yazın. Daha sonra alta ki görselde adım adım ne yapacağınızı gösterdim. "Sabit diski kapatmak için beklenecek süre" bölümüne 0 yazmanız yeterli olur diye düşünüyorum. Daha sonra lütfen sorununuzun çözülüp çözülmediğini belirtin.Eki Görüntüle 402897
Bunu yaptım ama sorun hala aynı hocam zaten uyku modunda olmasıyla alakalı değil bence çünkü sonuçta pc çalışır vaziyette ve yük altında oyun oynarken yapıyor bunu
işlemcide sorun olabilir benim de laptopumda donmalar oluyo bazi zamablar mavi ekran alıyorum böyle donma takılmalarda bana 2 seçenek var dediler ya işlemcide arıza var yada harddiskinde bana söylenilen bu başka yerden bozukmuşsa bilemem

Download Intel® Processor Diagnostic Tool

bu linkden indirerek işlemcini test edebilirsin
Lenovonun kendi programı var hocam donanım testi olarak onda teste soktun hiçbir donanımda sorun yok hd tune,hd sentinel programlarındada teste soktum hiçbir sorun yok hatta şöyle birşey ile karşılaştım normalde masaüstünde pc boşta iken bile o sesi yapıyor iken hd tunede bad sector testi yaptığımda bitene kadar hiç o sesi yapmadı gayet sabit bir randıman ile çalıştı ama kapattım testi yine sorun aynı şekilde biranda piuv gibi bir ses bianda verdiğinde takılıyor pc dediğiniz programlada akşam denicem hocam görseli paylaşırım
işlemcide sorun olabilir benim de laptopumda donmalar oluyo bazi zamablar mavi ekran alıyorum böyle donma takılmalarda bana 2 seçenek var dediler ya işlemcide arıza var yada harddiskinde bana söylenilen bu başka yerden bozukmuşsa bilemem

Download Intel® Processor Diagnostic Tool

bu linkden indirerek işlemcini test edebilirsin
402939

Sonuç bu hocam

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı