Sıfır monitörde çizgi sorunu

berkandagdas

Decapat
Evet arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi 3 farklı VGA kablosu denedim. Kasayı başka monitörlerde de denedim. Yine aynı sorun maalesef. Ekranımda çok ince ince yatay çizgi dalgalanmaları mevcut. Monitörün ve kabloların sağlam olduğundan eminim. Ekran kartım gidici mi veya VGA HDMI dönüştürücü alıp kasamın HDMI çıkışını denemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde vga kablosunun dandik olmasından ya da tam oturmamasından olabiliyor bu sorun. Ama ekran kartı da bir ihtimal. Ben görür görmez vga dan şüphelendim çünkü aynı durumu vga dan yaşamıştım. Benimkinde bazen görüntüde çatallanma (2 3 piksel şaşı bakar gibi) ya da bulanıklık da oluyordu. Kabloyla oynayınca düzeliyordu.

Genelde vga kablosunun dandik olmasından ya da tam oturmamasından olabiliyor bu sorun. Ama ekran kartı da bir ihtimal. Ben görür görmez vga dan şüphelendim çünkü aynı durumu vga dan yaşamıştım. Benimkinde bazen görüntüde çatallanma (2 3 piksel şaşı bakar gibi) ya da bulanıklık da oluyordu. Kabloyla oynayınca düzeliyordu.
Evet bende başlangıçta vga sandım ama 3 tane vga denedim ve kasayı farklı monitörde farklı vgayla da denedim yine de aynı sıkıntı. bu arada konu güncel..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı