Çözüldü Sıfır motosiklette muayene geçerlilik tarihi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akik

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Kendi işinin patronu
10/07/2020 tarihinde sıfır 2015 model bir motosiklet aldım; tabii motosikleti almadan önce ilk aracım olduğu için internetten noter ve muayene işlemlerini öğrendim. İnternette sıfır alınan motosiklet in muayene tarihi motosikletin trafiğe çıkış tarihinden 3 sene sonra olarak belirtilmiş fakat benim ruhsatımda muayene geçerlilik tarihi 10/08/2020 olarak belirtilmiş anlamadığım kısım muayeneyi 10/08/2020 de mi yaptırmam gerekiyordu yoksa 10/08/2020 tarihinden 3 sene sonra mı yaptırmam gerekiyor?(10/08/2023) Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Bu adrese girip bir bakın isterseniz. Ancak dediğim gibi geçerlilik tarihini geçtiği için yeniden yaptırmanız gerekiyor. Yakın tarihte yaptırmayacaksanız da egzoz emisyon ölçümünü yaptırın cezanın büyük çoğunluğu ordan geliyor.
Bu adrese girip bir bakın isterseniz. Ancak dediğim gibi geçerlilik tarihini geçtiği için yeniden yaptırmanız gerekiyor. Yakın tarihte yaptırmayacaksanız da egzoz emisyon ölçümünü yaptırın cezanın büyük çoğunluğu ordan geliyor.

Çözüm

Teşekkür ederim yarın randevü alıp gideyim ya niye böyle bir saçmalık oldu anlamadım yarın randevü almadan önce avukat ve noterle de bir görüşeyim çok saçma yeni alınan aletin ne muaynesi iyi günler dilerim tekrardan sağolun

Yeni konular

Geri
Yukarı