Sıfır PC donma sorunu

cozmo

Decapat
Merhabalar,

Intel i7-9700K 3.6 GHz 4.9 GHz 12M 1151p işlemci

MSI B360M PRO-VDH DDR4 2666 Mhz S+V+GL 1151p86GB/S USB3.1 anakart

16GB Ram ve 240GB SSD

Ekran kartı onboard.

Özelliklerinde sıfır bir PC aldım. Windows 10 kurulumunu yapmak istedim. Bazen ilk ekranda bazen de kuruluma başlayıp % 10 civarına gelince P donuyor. SSD bozuktur diye windows yüklü olan farklı bir ssd ile denedim sonuç yine aynı bazen hemen bazen windows logosunda donuyor. Donunca reset tuşu dahil çalışmıyor. Sadece 2 sefer windows masaüstüne kadar gelebildim bu sefer burada dondu. Sorunum ne olabilir acaba. Ekran kartı onboard harici ile denedim sonuç değişmedi PSU değiştirdim sonuç aynı. İşlemci veya anakart arızalı olsa masaüstünü görebilirmiydim diye düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Bayram tatili olduğu için servise de gönderemiyorum

Merhabalar,

Intel i7-9700K 3.6 GHz 4.9 GHz 12M 1151p işlemci

MSI B360M PRO-VDH DDR4 2666 Mhz S+V+GL 1151p86GB/S USB3.1 anakart

16GB Ram ve 240GB SSD

Ekran kartı onboard.

Özelliklerinde sıfır bir PC aldım. Windows 10 kurulumunu yapmak istedim. Bazen ilk ekranda bazen de kuruluma başlayıp % 10 civarına gelince P donuyor. SSD bozuktur diye windows yüklü olan farklı bir ssd ile denedim sonuç yine aynı bazen hemen bazen windows logosunda donuyor. Donunca reset tuşu dahil çalışmıyor. Sadece 2 sefer windows masaüstüne kadar gelebildim bu sefer burada dondu. Sorunum ne olabilir acaba. Ekran kartı onboard harici ile denedim sonuç değişmedi PSU değiştirdim sonuç aynı. İşlemci veya anakart arızalı olsa masaüstünü görebilirmiydim diye düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Bayram tatili olduğu için servise de gönderemiyorum
Kesin olmamakla beraber anakarttan kaynaklı olduğunu düşünüyorum

K ibaresi olsa da standart performansını verebilir (3.0 ghz + turbo XX ghz Standartsa) etkilememesi gerekmiyor mu? Sadece işlemcinin hız aşırtma özelliğini kullanamaz diye biliyorum yanlış mı?
Normal şartlarda dediğin doğru fakat bana anakart cpu güç bağlantısında problem olabilir gibi geldi. Aslında bir çok noktada bir çok alternatif var arıza için. En iyisi servise göndermek.

Anakart düşük demişsiniz evet olabilir belki ama anakart sitesinde benim işlemcinin çok daha üst modellerini bile desteklediğini belirtiyor. bu durumda belki farklı sorun çıkabilir ama ben henüz vindows kurulumu yapamıyorum farklı disklerde bile. USB den kurulum yapıyorum. USB ve windows sürümü sağlam çünkü başka pc de çalışıyor

uefı olup olmaması da etkileye bilir sanırım..Başka bir kurulum dosyası ile dene Win 7 dene istersen sonra 10 a geçersin

Tüm cevaplar için teşekkür ederim. Yeniden bios güncellemesi yaptım ve sorun düzeldi. Hiçbir parçada sorun yokmuş. Bana ilginç gelen sıfır bir kartta böyle bir sorunun olması.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı