Çözüldü Sıfır SSD Windows kurulumunda görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mearty

Hectopat
Elimde içerisine daha önce işletim sistemi kurulmamış bir SSD var. Bilgisayarlarla ilgilenen biri ile konuştum. Şu şekilde bir olay oldu.

IMG_20211217_205247.jpg

Bu şekilde bir sorunla karşılaştım ve ona danıştım. Bana dediği şey şuydu:
-Daha önce herhangi bir sistem kurulmadığı için disk biçimlendirilmemiş. Windows 10 biçimlendirme yapamaz. Önce Windows 7 kurulumu yaparak ham diski açman gerek daha sonra Windows 10 kurabilirsin.

Bu bana biraz saçma geldi. Yani demek istediğim ben sıfır bir SSD kullanmak için neden Windows 7'ye bağımlı olayım? Bilgisi olan bir kişi bu konuyu biraz açabilir mi?

Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Elimde içerisine daha önce işletim sistemi kurulmamış bir SSD var. Bilgisayarlarla ilgilenen biri ile konuştum. Şu şekilde bir olay oldu.

Eki Görüntüle 1244668

-Daha önce herhangi bir sistem kurulmadığı için disk biçimlendirilmemiş. Windows 10 biçimlendirme yapamaz. Önce Windows 7 kurulumu yaparak ham diski açman gerek daha sonra Windows 10 kurabilirsin.

Bu bana biraz saçma geldi. Yani demek istediğim ben sıfır bir SSD kullanmak için neden Windows 7'ye bağımlı olayım? Bilgisi olan bir kişi bu konuyu biraz açabilir mi?

Biçimlendirme ile alakası yok bence. SATA kablosunu başka bir yuvaya takıp deneyin ve bağlantıları kontrol edin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sorduğun kişinin bildiğinden emin misin?

Disk bağlantılarını tam yaptığınızdan emin olunuz. Ek olarak yeni nesil bir disk ise ve Windows 11 kurmak istiyorsanız bir dosya atmanız gerekiyor içine.

Eki Görüntüle 1244668

@crazy_vefa nin verdiği video işinizi görmez ise anakart marka model ve SSD nizin M.2 mi satamı olduğu bilgisini verin bakalım.

Ayrıca Windows 7 kur diyen adamın Allah bir dediği şeyden başka bir söylediğine inanma.
Ne saçma bir teoridir öyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı