Çözüldü M.2 SSD Windows kurulumunda görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JackKipper

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Dijital Baskı / Grafik Tasarım
Bilgisayarımda halihazırda bir 500GB HDD ve 120 GB bir SSD var ancak daha hızlı olması için Samsung 970 Evo Plus aldım, bir heyecanla eve geldim taktım ve BIOS’a giriş yaptım. BIOS’ta görünüyor ancak format atmak için girdiğimde HDD ve SSD görünüyor ancak M.2 SSD görünmüyor. Diğerlerine kurmaya çalışırken de “Windows bu disk’e yüklenemez“ hatası veriyor. 2 gündür ona uğraşıyorum son çarem burası artık.

Anakart: MSI Z270 Tomahawk.

BIOS güncel daha yeni son sürümünü indirip güncelledim.

Çözüm
Sorunu şu şekilde çözdüm; HDD ve SSD’min SATA kablolarını söküp sadece M2 SSD’yi takılı halde bıraktım ve ona bir Windows kurdum. Ardından SATA kablolarını tekrar bağladım ve ikisini de tamamen sıfırlayıp diskleri ayarladım. BIOS açılmıyordu onu da anakart pilini söküp sıfırlayarak hallettim. Cevap veren herkese teşekkürler.
Evet bios’ta görünüyor şuan sorun yok ancak söylediğim gibi format ekranında Windows’un kurulacağı yeri seçme bölümüne gelince görünmüyor.

Söylediğiniz şeyi nasıl yapabilirim?
Benzeri anakartta bu şekilde gördüler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benzeri anakartta bu şekilde gördüler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yaptım ve M.2 SSD Göründü ardından formatı attım ama şimdi bilgisayar her açılışında BIOS’a giriyor. Sebebi ne olabilir?
image.jpg

SSD yazan bir seçenek de çıkmıyor..

Sorunu şu şekilde çözdüm; HDD ve SSD’min SATA kablolarını söküp sadece M2 SSD’yi takılı halde bıraktım ve ona bir Windows kurdum. Ardından SATA kablolarını tekrar bağladım ve ikisini de tamamen sıfırlayıp diskleri ayarladım. BIOS açılmıyordu onu da anakart pilini söküp sıfırlayarak hallettim. Cevap veren herkese teşekkürler.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı