Sıfır toplama bir sisteme Windows nasıl kurulur?

Sciuga

Decapat
Tüm parçaları tek tek toplayıp montajlayacağım. Daha önce laptopta yapmıştım fakat hazır sistem gibi laptoplar bilirsiniz. Sıfır toplayacağım masaüstünde montajladıktan sonra PC açma düğmesine bassam açılıyor mu hangi ekran veriyor? Windows 10'u bir USB'ye attım fakat nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.

Ek olarak laptop Monster'dı yani içinde bir USB geliyor ve tüm sürücüleri onunla kuruyorsun peki bunda nasıl oluyor? Sürücüleri tek tek sitesine girip indirmem mi gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios ayarlarından başlatma seçeneğini usb olarak ayarlayıp (Her pc ve biosa göre ayarı farklı olabilir) usb üzerinden başlatabilir ve windows kurulumunu gerçekleştirebilirsin.​

Kanka ilk önce Windows 10 ISO yazıyorsun ve indiriyorsun. Sonra Rufus adlı programı indirip (yeni sistem için örnek veriyorum)Windows 10'u (en az 8 GB)USB belleğe yazdırıyorsun. Sonra anakartın neyse Google örnek MSI boot tuşu yaz. Sonra sistemi çalıştırıp o tuşu spamla, sonra USB belleğin adı neyse ona yön tuşlarıyla üzerine git ve enter tuşuna tıkla ondan sonra biraz yüklenecek ve Windows 10 kurma işlemindesin ondan sonra disk bölümünde hangisine kuracaksan ona tıklayıp yeni ibaresine tıkla. Uyarı gelecek, ona da evet de ve sonra en büyük hacimliyi seçip ileri tuşuna bas orada kurulum olacak. Ondan sonrası kolay :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı