Sıfır vs 2. el RAM

Janpardayan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sistem özelliklerim imzamda yazıyor. RAM olarak XPG'nin Gammix D10 8 GB modelini kullanıyorum. 16 GB yapmak istiyorum lakin şöyle bir problem var: Bunun sıfırı piyasada yok. 2. el işinden de biraz korkuyorum açıkçası. Sizce 2. el aynisindan bir tane daha alıp 16 mı yapayım yoksa sıfır başka bir marka 16 GB RAM alıp elimdekini satayim mi?

ANAKART: Gigabyte A320-H İŞLEMCİ: Ryzen 5 1600 (AF) RAM: ADATA XPG GAMMIX 3000MHZ (1X8) GB Ekran Kartı: GTX 750Tİ 2GB Depolama: WD BLUE 500GB MAXTOR 160 HDD GB ADATA SU630 240GB SSD PSU: FSP 500W 80+
KASA: Gametech Legend Mesh

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sistem özelliklerim imzamda yazıyor. RAM olarak XPG'nin Gammix D10 8 GB modelini kullanıyorum. 16 GB yapmak istiyorum lakin şöyle bir problem var: Bunun sıfırı piyasada yok. 2. el işinden de biraz korkuyorum açıkçası. Sizce 2. el aynisindan bir tane daha alıp 16 mı yapayım yoksa sıfır başka bir marka 16 GB RAM alıp elimdekini satayim mi?

0 al.

Hocam tavsiyem sıfır ama 2. el almak istiyorsanız alacağınız RAM'in testlerini yaptırıp ta alın.

Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2D3000C16 16 GB (2x8) DDR4 3000 MHz Ram Fiyatları ve Özellikleri bunları düşündüm sıfır için elimdeki RAM 300 liraya satmayı düşünüyorum.
Kalitesiz RAM'ler bunlar.
2. El al geç, elinde para var diye harcamak zorunda değilsin. Daha sonra kasa alırsın, ekran kartı alırsın. Yapacağın şey satıcıdan güncel bir memtest sonucu istemek.
Zaten RAM kendiliğinden hatalı değilse bozması çok zor.

Geri
Yukarı