Sıfırdan 11. sınıfta nasıl çalışılmalı?

ahmettt077

Decapat
Selam arkadaşlar, maalesef ki bu sene sınıfta kaldım ve çok pişman olmanin yaninda lise hayatimi bomboş geçirdiğimi fark ettim. Şu an 11. sınıfım ve önceki seneler hiç çalismadim. Sıfırdan her şeye başlama kararı aldım ne oneririsiniz?

TYT'de eksiğin varsa konuları bitir sonrasında testlere başla, 11. sınıf için konuları pekiştir sadece. TYT bitince tamamen AYT dönüp 11'i sonraki yaz dahil olmak üzere konu eksiksiz bitirmeye bak. Bu süreçte sınava kadar AYT çalışmaya devam edip TYT'den bolca deneme çöz.

Kendine çok yüklenme. Bir anda çok yüklenirsen sonrasında salma olasılığın çok yüksek. Yavaşça soru çözerek, eksiklerini gidererek ve kendine deneme yaparak başlayabilirsin. Başlarda denemelerde kendine süre bile koyma hatta. Zamanla daha verimli çalışmaya adapte oldukça çıtayı yükseltirsin.

11. Sınıfa yeni başlıyorsun bu bulunmaz bir nimet. Önünde çalışacak 2 senen mevcut tavsiyem sakın bu süreyi uzun diyerek monotonlaştırma. Elinden geldiğince çalışmaya devam et. Öncelikle tyt matematiğini hallet. Sonrasında zaten 11. Sınıf matematiğe başlarsın belki geriden geliceksin ama çok sağlam bir temelin olmuş olacak. Unutma ki tyt halledilmeden ayt'de bir şey yapamazsın. Olabildiğince detaylı çalışmaya bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı