Sıfırdan AYT sözele çalışma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

burke35

Hectopat
Arkadaşlar, okuduğum bölümden memnun değilim o yüzden derslerine bile çalışmadan çoğu dersten kaldım. Her geçen gün kendimi çıkmaza sokuyor gibi hissediyorum. Ama bunu çözmenin tek yolu istediğim bölüm için tekrar sınava girmek. İhtiyacım olan sözelde 70-80k sıralama ama nasıl çalışacağımı bilmiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Arkadaşlar, okuduğum bölümden memnun değilim o yüzden derslerine bile çalışmadan çoğu dersten kaldım. Her geçen gün kendimi çıkmaza sokuyor gibi hissediyorum. Ama bunu çözmenin tek yolu istediğim bölüm için tekrar sınava girmek. İhtiyacım olan sözelde 70-80k sıralama ama nasıl çalışacağımı bilmiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Bence öyle çok soru moru çözme. Çöz ama sana katkısı olacak derecede çöz soruyu yani bir günde 2000 soru çözmek için çözersen bir şey kazanamazsın ama keyif alarak sana yararı olduğun derecede çözersen emin ol o sıralama gelecektir.
Fakat tek soru çözmek yetmiyor konu tekrarını günde 1 saat gibi sürede yap tabii bu süre konu zorluğuna göre değişebilir. Bir de Türkçeyi belirleyici yapıyorlar paragraf soruları üzerine git her gün paragraf çöz. Kısaca az ama ÖZ çalış.
(Benimki sadece tavsiye kendi programını oluşturabilirsin başarılar dilerim inşallah gidersin istediğin yere :))

Bence öyle çok soru moru çözme. Çöz ama sana katkısı olacak derecede çöz soruyu yani bir günde 2000 soru çözmek için çözersen bir şey kazanamazsın ama keyif alarak sana yararı olduğun derecede çözersen emin ol o sıralama gelecektir.
Fakat tek soru çözmek yetmiyor konu tekrarını günde 1 saat gibi sürede yap tabii bu süre konu zorluğuna göre değişebilir. Bir de Türkçeyi belirleyici yapıyorlar paragraf soruları üzerine git her gün paragraf çöz. Kısaca az ama öz çalış.
(Benimki sadece tavsiye kendi programını oluşturabilirsin başarılar dilerim inşallah gidersin istediğin yere :))

Hocam ben zaten kafamın alacağı kadar çalışırım yoksa 5000 soru çözsem bile kafam almaz. Ama sıkıntı şurada başlıyor ben kendi programımı nasıl oluşturacağım? 1 soru çıkacak konuya zamanımın heba olmasını istemiyorum. Bir de bende bir sürü test kitabı var 2022'den kalma onları da çözsem sıkıntı olur mu?

Kesinlikle paragraf ağırlıklı bir çalışma planı yapmalısın diğer arkadaşıın da dediği gibi.

Hocam ben zaten kafamın alacağı kadar çalışırım yoksa 5000 soru çözsem bile kafam almaz. Ama sıkıntı şurada başlıyor ben kendi programımı nasıl oluşturacağım? 1 soru çıkacak konuya zamanımın heba olmasını istemiyorum. Bir de bende bir sürü test kitabı var 2022'den kalma onları da çözsem sıkıntı olur mu?

Kankam sıkıntı olacağını düşünmüyorum sonuçta aynı konu ama yıldan yıla yeni kurallar geliyor (TDK kuralları vs.) Onlar için güncel kaynak almak daha mantıklı olabilir.

Kesinlikle paragraf ağırlıklı bir çalışma planı yapmalısın diğer arkadaşıın da dediği gibi.

https://www.youtube.com/watch?v=ysDUYZpj-BU&list=PLL4Uzg_MGO2KcH2S9cmQdeRryUCyvRD6K&ab_channel=RüştüHocaileTürkçe

Sözelden gireceğim için ilk önce bu hocanın kampıyla başlayacağım geçen senelerden dershanelerin boş iş olduğunu anlayınca başka yollara başvurdum.

Paragraf ağırlıklı demişsiniz hocam haklısınız ama edebiyatta yazar eser gibi divan edebiyatı falan bu konuların içinde adını ezberlemeye gerek kalmayacağımız kişiler oluyor düzgün çalışalım ki sonra yanlışımız doğru olmasın.

Kankam sıkıntı olacağını düşünmüyorum sonuçta aynı konu ama yıldan yıla yeni kurallar geliyor (TDK kuralları vs.) Onlar için güncel kaynak almak daha mantıklı olabilir.

Güncel kaynak tabii ki alacağım ama diğer kitaplarımda 10 soruda 1 geçen sınavlarda çıkan soruları koyuyorlar bu da güzel oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı