Sıfırdan C# nasıl öğrenilir?

mertsinmaz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Gerçekten bu alanda ilgim var ve bunu meslek için değil, ileride arkadaşımla beraber oyun geliştirmek istiyorum.
Kendimizi bu yönde ilerletmeyi düşünüyoruz yani bilgisayar başında boş boş vakit geçirmenin bir anlamı yok.
Zaten çalışıyorum işten geldiğimde oyun oynamak yerine bu tarz merakım olan işlerle meşgul olmak istiyorum fazla da uzatmayacağım.
Arkadaşlar gerçekten C#'ı ne kadar bir sürede öğrenebilirim internette oldukça fazla kaynak var yine söylüyorum amacım
bilgisayar mühendisi falan olmak değil , bu alanda kendim için bir şeylerle uğraşmak istiyorum, o yüzden okulunu okumadan olmaz tarzında yorum yapmayın mümkünse. Tüyolarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu işin okulla alakası yok zaten kardeşim merak etme. Her şey sende bitiyor. Yani sevgi, merak ve azim ister. İnternet alemi çok zengin bir yer keza Youtube'da öyle. Sana tavsiyem Udemy'den C# başlangıç seti alman, para vermek istemiyorsan da Youtube C# başlangıç videoları ile temel yapı ve kavramları öğren. Bunlardan sonra iş pratik yapmaya kalıyor. Ne kadar çok kod yazar, ne kadar çok hata yaparsan o kadar hızlı ve etkili öğreneceksin. Bu yüzden zaman veremiyorum. Daha önce yapılan projelere mutlaka bakın. Sizin hedefiniz doğrultusunda ki çalışmaları izleyin veya okuyun ve aynı zamanda kodlayın. Farkedeceksiniz ki belli bir zaman sonra içgüdüsel bir şekilde hızlı kod yazıyor olacaksınız. Veee tebrikler artık C#'a hakimsiniz :)

Bu işin okulla alakası yok zaten kardeşim merak etme. Her şey sende bitiyor. Yani sevgi, merak ve azim ister. İnternet alemi çok zengin bir yer keza Youtube'da öyle. Sana tavsiyem Udemy'den C# başlangıç seti alman, para vermek istemiyorsan da Youtube C# başlangıç videoları ile temel yapı ve kavramları öğren. Bunlardan sonra iş pratik yapmaya kalıyor. Ne kadar çok kod yazar, ne kadar çok hata yaparsan o kadar hızlı ve etkili öğreneceksin. Bu yüzden zaman veremiyorum. Daha önce yapılan projelere mutlaka bakın. Sizin hedefiniz doğrultusunda ki çalışmaları izleyin veya okuyun ve aynı zamanda kodlayın. Farkedeceksiniz ki belli bir zaman sonra içgüdüsel bir şekilde hızlı kod yazıyor olacaksınız. Veee tebrikler artık C#'a hakimsiniz :)
Olumlu yorumun için çok teşekkür ederim okurken motive oldum [emoji5]

Kursa gitmek istersen İstanbul'da isen tavsiye edebilirim bu derneği.
C ve Sistem Programcıları Derneği

Online olarak ise birçok kaynak var ama çalışıyorsanız bence uğraşmayın. Çünkü gerçekten vakit ayırmadan olacak iş değil.
Evet çalışıyorum ama acelem yok hafta sonlarımı ve hafta içini bu alana ayırabilirim onemli olan benim kavrayarak biseyler ogrenmem, umarım olur [emoji5]

Tek yapman gereken şey; "Sürekli proje geliştirmek". Aynı şekilde çevreden iş bulabilirsen sürekli proje kap. O projeler içerisinde başaramadığın - beceremediğin o kadar çok şey olacak, o kadar çk çabalayacaksın ki; ister istemez öğrenmeye başlayacaksın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı