"Sıfırdan İleri Seviye Python" Kursu Nasıl?

Ben daha "Phyton" diye bir programlama dili olduğunu duymadım. Olsa olsa Python'dur o. Daha adam akıllı yazılışını bilmeden "en kolay programlama dili" diyorsunuz. Neresi kolay? PyTorch kullanmadan, Tensor Flow kullanmadan, içerisinde barındırdığı onlarca frameworkten bir haber olup, syntaxına bakıp "kolay" sıfatını yapıştırıyorsunuz direkt. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Bir programlama dili sadece söz diziminden ibaret değil.
Phyton programlama dili tamam anladık kardeşim. C# vb kıyasla gayet basit. Diz scratch falan kullanıyorsunuz sanırım. Rakiplerine kıyasla gayet basit.
Kaynak?

Gerçekten Python'a en kolay dil diyenlerden bıktım. Kaynak sorunca hiçbir şey diyemezler ama.

Bu sitelerden kıyasla kendim ne 2 senedir uğraşıyorum. Siz önce üslub dersi alın babanızdan öğrendiniz bu üslubu sanırım.

Bu sitelerden kıyasla kendim ne 2 senedir uğraşıyorum. Siz önce üslub dersi alın babanızdan öğrendiniz bu üslubu sanırım.
Demek ki siz de diğer dillerle uğraşmamışsınız. Python ile uğraşmışsınız ama daha mantığını anlayamadan gelmiş buraya yazıyorsunuz.
Phyton programlama dili tamam anladık kardeşim. C# vb kıyasla gayet basit. Diz scratch falan kullanıyorsunuz sanırım. Rakiplerine kıyasla gayet basit.
İşte, bunu başka bir dille uğraşmadan diyemezsin. Ayrıca ben Java, Python ve C# ile uğraşıyorum. Scratch ne alaka? Bunu buraya yazmadan önce keşke biraz araştırsaydınız.

Gözlerim kanadı. Arkadaş Numpy'a falan göz atmamış herhalde hiç OpenCV falan. Zor abi zor işte her dil zordur. Dil kolaylığı ≠ yazım kolaylığı. Adam scratch falan diyor ya. Zaten hayatında 3 tane falan dil duymuş muhtemelen. Çok da şey yapmayın.

Phyton zaten en basit kodlama dilidir. Phytondan ziyade ingilizce çalışmanız daha iyi olacaktır C1 e kadar çıkmanız lazım. Ben ingilizce kursu alarak başlamıştım.
C1 gerekli değil. B2 ve C1 arasındaki fark, Türkçe konuşurken "bilgelik" yerine "muvaffakiyet", "savunma" yerine "müdafaa" kullanmak mantığı bence.

Geri
Yukarı