Sıfırdan İngilizce nasıl öğrenebilirim?

Kursa gitmeden nasıl İngilizce öğrenebilirim?
İngilizce, kısaca her dil, dil bilgisi temeli üzerinde konuşma, anlama, okuma ve yazma becerilerinden oluşur. Biri olmadan diğeri gelişemez. Eğitimini de bu sıraya göre dizmen gerek:

Öncelikle bir kaynaktan dil bilgisi konularını öğrenmeye başla. (videolu olursa daha iyi)

Ardından konuşma, anlama ve yazma becerilerini ilerletmek için kelime ezberle. Öğrendiğin kelimelerin akılda kalıcı olmasını sağlamak istiyorsan bol bol okuma yapmalısın. İnternetten A1 English Texts yazarsan basit seviye metinler bulabilirsin. Daha sonra ilerledikçe gazete ve bilimsel makalelere göz atabilirsin. Okuma yapmak dil bilgisi konularını öğrenmende de kolaylık sağlar.

Anlama için ise Cambly gibi yabancılarla konuşturan uygulamaları deneyebilirsin ama baya pahalı. O yüzden İngilizce alt yazılı İngilizce filmler izleyebilirsin. Bu sayede kelimelerin doğru telaffuzlarını öğrenirsin.

Yazma için ise yabancılarla ücretsiz arkadaş olabileceğin uygulamalar var oradaki insanlar ile sohbet ederek yazmanı ilerletebilirsin.

Konuşmayı ise yine uygulamalar aracılığıyla veya evde ayna karşısında kendin yapabilirsin.

İngilizce, kısaca her dil, dil bilgisi temeli üzerinde konuşma, anlama, okuma ve yazma becerilerinden oluşur. Biri olmadan diğeri gelişemez. Eğitimini de bu sıraya göre dizmen gerek:

Öncelikle bir kaynaktan dil bilgisi konularını öğrenmeye başla. (videolu olursa daha iyi)

Ardından konuşma, anlama ve yazma becerilerini ilerletmek için kelime ezberle. Öğrendiğin kelimelerin akılda kalıcı olmasını sağlamak istiyorsan bol bol okuma yapmalısın. İnternetten A1 english texts yazarsan basit seviye metinler bulabilirsin. Daha sonra ilerledikçe gazete ve bilimsel makalelere göz atabilirsin. Okuma yapmak dil bilgisi konularını öğrenmende de kolaylık sağlar.

Anlama için ise cambly gibi yabancılarla konuşturan uygulamaları deneyebilirsin ama bayağı pahalı. O yüzden İngilizce alt yazılı İngilizce filmler izleyebilirsin. Bu sayede kelimelerin doğru telaffuzlarını öğrenirsin.

Yazma için ise yabancılarla ücretsiz arkadaş olabileceğin uygulamalar var oradaki insanlar ile sohbet ederek yazmanı ilerletebilirsin.

Konuşmayı ise yine uygulamalar aracılığıyla veya evde ayna karşısında kendin yapabilirsin.

Hocam çok güzel anlatmış. Ek olarak Discord da english kanalı var. Orada sohbet odalarında zaman geçirmeni öneririm. Bayağı katkısı var konuşma konusunda.

Biraz konu hortlayacak ama son durum nedir hocam? Merak ettim. Bende yabancı dilimi geliştirmek istiyorum.
Hocam 1 dönem kursa gittim biraz gelişmemde yardımcı oldu ama kursa gitmeyip İngilizce öğrenmek istiyorsanız BTK Akademi var (şuan bende kullanıyorum) A1,A2,B1 seviyelerinde İngilizce videoları var şahsen size yararı olacağını düşünüyorum ayrıca bazı derslerinde size katılım sertifikasıda veriyor.
Site bu:
İsterseniz biraz araştırın.
Buda BTK Akademi hakkında bir haber okumak isterseniz:

Merhaba. Udemy'de kurslar bulunmakta ve kurslar Udemy'de bazı haftalar indirime giriyor ben bu sayede 600 TL İngilizce dil eğitimi kursunu 50 TL aldım ve İngilizcem gelişti ayrıca Valorant gibi oyunlarda yabancı sunuculara girerek İngilizce pratiğide yapabilirsiniz.

Hocam 1 dönem kursa gittim biraz gelişmemde yardımcı oldu ama kursa gitmeyip İngilizce öğrenmek istiyorsanız BTK Akademi var (şu an bende kullanıyorum) a1, a2, B1 seviyelerinde İngilizce videoları var şahsen size yararı olacağını düşünüyorum ayrıca bazı derslerinde size katılım sertifikasıda veriyor.
Site bu:
Bu da BTK Akademi hakkında bir haber okumak isterseniz:

Anladım hocam sağ olun. Seviye olarak nasılsınız peki? Kendinizi anlatabilecek duruma geldiniz mi?

Hocam 1 dönem kursa gittim biraz gelişmemde yardımcı oldu ama kursa gitmeyip İngilizce öğrenmek istiyorsanız BTK Akademi var (şu an bende kullanıyorum) a1, a2, B1 seviyelerinde İngilizce videoları var şahsen size yararı olacağını düşünüyorum ayrıca bazı derslerinde size katılım sertifikasıda veriyor.
Site bu:
Bu da BTK Akademi hakkında bir haber okumak isterseniz:

Giriş yapmam için e-Devlet istiyor ama bende yok. Daha oluşturmadım.

Son düzenleme:
Merhaba dostum. İngilizce öğrenmrnin birçok yolu var. İstersen telefondan İngilizce öğrenme yazımı okuyabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı