Sıfırdan matematik nasıl öğrenilir?

4 işlemi bilmiyorum ne kadar sürer 10. sınıf matematik ve geometriye ulaşmak? (her gün 12 saat çalışabilirim) zaman problemim hiç yok.

Problem çözme doğuştan gelen bir yetenek değil hocam pratik ile gelen bir şey.

O zaman en az 2 hafta sürer hocam. Ayrıca derste birinin anlatmasıyla kendinizin çalışması çok farklı şeyler. Size anlatan kişi bir uzman ve anlayacağınız şekilde anlatıyor. Ama tek başınıza anlamanız bir konu için günde 12 saat olsa da uzun sürer. Problem çözme doğuştan gelir diyen kim? Doğuştan olan bir şey değil hiçbir şey doğuştan olmaz insan kendini geliştirir ve o bilgileri edinir.

O zaman en az 2 hafta sürer hocam. Ayrıca derste birinin anlatmasıyla kendinizin çalışması çok farklı şeyler. Size anlatan kişi bir uzman ve anlayacağınız şekilde anlatıyor. Ama tek başınıza anlamanız bir konu için günde 12 saat olsa da uzun sürer. Problem çözme doğuştan gelir diyen kim? Doğuştan olan bir şey değil hiçbir şey doğuştan olmaz insan kendini geliştirir ve o bilgileri edinir.

Işte bende tam bunu söyledim doğuştan gelmiyor problem çözme. Teşekkürler hocam önerdiğiniz kaynak var mıdır benim için uygun?

Işte bende tam bunu söyledim doğuştan gelmiyor problem çözme. Teşekkürler hocam önerdiğiniz kaynak var mıdır benim için uygun?
3. 4. sınıftan başlayacaksınız onlar için kaynak bilmiyorum ama 5. sınıf ve sonrası için karekök yayınları 9. ve 10. sınıf için bilgi sarmal ve çap öneririm. Arkadaşların dedikleri gibi aktif matematik de iyi bir yayın. (Bilgi sarmal biraz ileri düzey bir kitap yani ben bütün hayatım boyunca matematik derslerini dinlemiş biriyim ve bazı sorularda yine de zorlanıyorum ama isterseniz alın.)

3. 4. sınıftan başlayacaksınız onlar için kaynak bilmiyorum ama 5. sınıf ve sonrası için karekök yayınları 9. ve 10. sınıf için Bilgi Sarmal ve çap öneririm. Arkadaşların dedikleri gibi aktif matematik de iyi bir yayın. (Bilgi Sarmal biraz ileri düzey bir kitap yani ben bütün hayatım boyunca matematik derslerini dinlemiş biriyim ve bazı sorularda yine de zorlanıyorum ama isterseniz alın.)

Üçgenler kitabını ben çözüyorum çapın siz de problemler kitabını alabilirsiniz 6. sınıf konuları gibi sadece toplama çıkarma bir de temel bilgileri bilmek gerekiyor. Geometri dediğine bakmayın zor değil.

Dosya Ekleri

• 20240311_212219.jpg
    20240311_212219.jpg
    105,8 KB · Görüntüleme: 14
3. 4. sınıftan başlayacaksınız onlar için kaynak bilmiyorum ama 5. sınıf ve sonrası için karekök yayınları 9. ve 10. sınıf için Bilgi Sarmal ve çap öneririm. Arkadaşların dedikleri gibi aktif matematik de iyi bir yayın. (Bilgi Sarmal biraz ileri düzey bir kitap yani ben bütün hayatım boyunca matematik derslerini dinlemiş biriyim ve bazı sorularda yine de zorlanıyorum ama isterseniz alın.)

Aktiften başlıyorum o zaman inşallah bitirince dediklerinizi de araştıracağım ne kadar sürer 10. sınıf matemiğine ulaşmam hocam? Bir de matematik ile programlamayı birlikte götüreceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üçgenler kitabını ben çözüyorum çapın siz de problemler kitabını alabilirsiniz 6. sınıf konuları gibi sadece toplama çıkarma bir de temel bilgileri bilmek gerekiyor. Geometri dediğine bakmayın zor değil.

Tamamdır hocam ben satın alamam çünkü TR de yaşamıyorum ancak PDF'ni indirebilirim. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı