Sıfırdan Matematik Öğrenme

Bu arada ekliyim özel ders aldığın yerdeki hocaların çoğu iyi olanlar olmuyor. Kendim çokça gittim. Diyorsun birebir daha iyi anlarız fakat iş öyle değil. Adam cidden para için anlatabiliyor. Çok Nadir iyi hoca bulabilirsin o yüzden tavsiyem dershane. Reklam gibi olmasın fakat ben uzman kariyer dershanesine gitmiştim benimle çok ilgilendiler ben memnun kaldım. Kardeşim de oraya gidiyor o da çok memnun öneririm sana
Hocam iyi de ben özel okulda okuyorum yani bir nevi dershane gibi birebirlerimiz falan oluyor. Dershane önerin için saol ama ilçe de okuduğum için çok fazla dershane mevcut değil burada.
Antremanlarla matematik kitabını bırak. 4 işlemi anlatıyor. Hocalara Geldik'te oynatma listeleri var. Onlara bak.
Hocam dört işlem ilk kısım da var. Şuan rasyonel sayılardayım ve ilerde çarpanlara ayırma gibi temel konular da mevcut.

Hocam iyi de ben özel okulda okuyorum yani bir nevi dershane gibi birebirlerimiz falan oluyor. Dershane önerin için saol ama ilçe de okuduğum için çok fazla dershane mevcut değil burada.

Hocam dört işlem ilk kısım da var. Şuan rasyonel sayılardayım ve ilerde çarpanlara ayırma gibi temel konular da mevcut.
Özel okulda isen işin çok anca çok iyi olması lazım. Hocalar zorlamıyor. Ben 9 ve 10'u doğa kolejinde okudum. Pişmanım. Hiç birşey öğretmediler. Devletr geçtim en azından çok hırs verdiler bana. Özel okulda olman biraz avantaj ama güzel değerlendirmen lazım. Öncelikle kimse seni sıkmıycak, gazlamıycak senin gazlaman lazım ve çok iyi bir yer bulup hep soru çözmen lazım. Kendi kendine hırslanırsen rahat yaparsın.

Çarpanlara ayırmanın dört işlemden pek farkı yok. Rasyonel sayılar da dört işleme dahil.
A ve B tam sayı, B sıfıra eşit olmamak üzere A/B şeklindeki ifadeler rasyoneldir. Gördüğün gibi bölme işlemi var.

Hocam ben 0 dan aldığım için bazı matematik hocalarının ders vermeme ihtimali var mı ?

Şuan da okulum özel bir okul olduğu için dershaneye gidemem, ancak özel ders almayı kesinlikle düşünüyorum.
Şunu da söylemek istiyorum eğer özel okuldan faydalanamıyorsanız bence pek bir anlamı olmaz. Faydalanmak derken bunun içine hocaların işi ne kadar ciddiye aldığı gibi vb. şeyler de dahil. Yani TR’de sırf özel okula gidiyor diye tarihten bile 20 alacak çocukları geçiriyorlar. (Tarihten bile deme sebebim tarihi küçümsemek değil. Sadece ben lisedeyken tarih konuları sadece ezbere dayanıyordu ve geniş kapsamlı değildi. Yani birkaç saat çalışan bir kişinin bile geçebileceği sınavlardı tarih sınavları. Şu nasıl bilmiyorum ama birkaç sene öncesinden bahsettiğim için pek farklı olduğunu düşünüyorum) benim bazı sınıf arkadaşlarım devlet okulundan doğal olarak memnun olmadığından açığa geçerek dershane ile hazırlanarak girdiler sınava. Ve başarılı da oldular. Ama ders çalışmayı hiç bırakmadılar eve gidince bile. Ben mesela evdeyken ders çalışma direncini gösteremezdim. Kendimi bildiğim için açığa geçmemiştim. Benim gibiyseniz açığa geçmek gibi bir şeyi düşünmeyin ama kendinizin evde istikrarlı şekilde çalışacağınızı düşünüyorsanız bu da bir seçenek ama bir anlık heyecan ile de karar vermeyin. Ve gideceğiniz dershane de önemli eğer açığa geçerseniz. Benim diyeceklerim bu kadar. Umarım başarılı olursunuz.

Bende senin gibiyim şuan antrenmanlar ile matematik çözüyorum daha 5. Gündeyim dün geldi kitap. Ayriyetten dershaneye yazıldım haftada 4 gün 20 saat tüm dersleri göreceğim. 30 saatte birebir matematik dersi aldım. Birebir ders saatini mart gibi arttırmayı düşünüyorum.

Çarpanlara ayırmanın dört işlemden pek farkı yok. Rasyonel sayılar da dört işleme dahil.
A ve B tam sayı, B sıfıra eşit olmamak üzere A/B şeklindeki ifadeler rasyoneldir. Gördüğün gibi bölme işlemi var.
Hocam ben bu konuları daha kavrayamazsam tyt konularını nasıl yapıcağım ?

1 ya da 2. sınıfa giden çocuklar yapıyor. O seviyede şeyler bunlar. Kusura bakmayın ama yapamıyorsanız liseye kadar boşuna gelmişsiniz.
Dostum çok kalp kırıcı yazmışsın. Yapamıyorsa sence de öğrenmek için o kitaba bakması mantıklı değil mi? Kitap düşük seviyeler için olabilir ama bilmiyorsa bakması gerekir sonuçta.

Dostum çok kalp kırıcı yazmışsın. Yapamıyorsa sence de öğrenmek için o kitaba bakması mantıklı değil mi? Kitap düşük seviyeler için olabilir ama bilmiyorsa bakması gerekir sonuçta.
3+5'i mi yapamıyor, yoksa 3/5+7/8'i mi? İstediğinizi söyleyebilirsiniz. Liseye giden birisi bunları bilmiyorsa yapabileceği pek bir şey yoktur. Zaten konuyu açtığı zamandan sonra devam etmişse kitabı bitirmiştir. Bahsettiğiniz o yüce kitabın ilmine nail olmuştur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı