Sıfırdan tıp kazanmak mümkün mü?

Dino Ortolani

Hectopat
Evet arkadaşlar sorum bu acaba düzenli olarak her gün 6 7 saat çalışarak 2 3 yılda tıp kazanabilir miyim?
Öncelikle ailemin benim hakkında düşündüklerini de söyleyeyim.
MSÜ'ya da pmö'ye gir diyorlar yoksa diğer türlü üniversiteden mezun olunca işsiz kalırsın diyorlar.
İşsiz kalmasan bile asgari ücretle çalışacaksın falan diyorlar.
Aslında söyledikleri tutarlı.
Ancak benim askerlikte ya da polislikte gözüm yok.
Fazla.
Tıp a ilgim var yani.
Aslında psikiyatr olmak istiyorum ona ilgiliyim diyelim yalnız sayısalım pek iyi değil.
Maalesef özellikle matematik ve biyolojim.
Diğerlerinde o kadar kötü değilim matematik te temelim zayıf onu sağlamlaştırmaya uğraşıyorum.
Şimdi size soruyorum bu hedefim acaba fazla mı uçuk.
Eğer matematik te temeli sağlamlaştırabilirsem ve kazanabilirsem tıp.
İpin ucunu bırakmam istikrarlı bir şekilde devam etmeye gayret edeceğim.

Evet arkadaşlar sorum bu acaba düzenli olarak her gün 6 7 saat çalışarak 2 3 yılda tıp kazanabilir miyim?
MSÜ'ya da pmö'ye gir diyorlar yoksa diğer türlü üniversiteden mezun olunca işsiz kalırsın diyorlar.
Fazla.
Tıp a ilgim var yani.
Aslında psikiyatr olmak istiyorum ona ilgiliyim diyelim yalnız sayısalım pek iyi değil.
Diğerlerinde o kadar kötü değilim matematik te temelim zayıf onu sağlamlaştırmaya uğraşıyorum.

Temel önemli değil önemli olan irade aga ben bu sene sevmediğim dil anlatımı, ses bilgisi vs. konularını bile öğrendim ama matematik hala yapasım yok. Eğitim saçma gelince, işime yaramayan konuları zorla öğretilmeye çalışılınca inadına hiç yapmama gibi bir huyum var algıyı bir kırsam hoop ODTÜ :D.

Çok çalışman lazım tıp çok zor bir bölüm sıkılmadan sürekli çalışırsan her şeyi başarabilirsin dostum matematiğin kötü ise sürekli ona odaklanman temelini sağlam tutman lazım tamamen sana bağlı kolay gelsin başarman dileği ile.

Türkçe yazım kurallarını bilmeden tıpa girsen neye yarar.

Çok iyi bir yere değindin.
Temel önemli değil önemli olan irade aga ben bu sene sevmediğim dil anlatımı, ses bilgisi vs. konularını bile öğrendim ama matematik hala yapasım yok. Eğitim saçma gelince, işime yaramayan konuları zorla öğretilmeye çalışılınca inadına hiç yapmama gibi bir huyum var algıyı bir kırsam hoop ODTÜ :D.
evet işte sıkman lazım biraz kendini işin sonunda rahat bir yaşamın olacaksa zorluklara katlanmak lazım

Fazla.
Tıp a ilgim var yani.
1 Yılda bile kazanırsın istedikten sonra.

Çok çalışman lazım tıp çok zor bir bölüm sıkılmadan sürekli çalışırsan her şeyi başarabilirsin dostum matematiğin kötü ise sürekli ona odaklanman temelini sağlam tutman lazım tamamen sana bağlı kolay gelsin başarman dileği ile.

Teşekkür ederim evet çok çalışmak lazım biliyorum benim düzenli ders çalışma alışkanlığım yoktu aslında 1 yıl öncesine kadar ondan çok pişmanım şu an.
1 Yılda bile kazanırsın istedikten sonra.
inşallah

Teşekkür ederim evet çok çalışmak lazım biliyorum benim düzenli ders çalışma alışkanlığım yoktu aslında 1 yıl öncesine kadar ondan çok pişmanım şu an.
Benim de yoktu dostum. İnan bana çok zor eğitim sistemi yüzünden. Ama bir şeyi gerçekten istedikten sonra zorluk kalkıyor ortadan.

Peki asistan doktor olmak için 6 yıl yetiyor mu yoksa 6 yıldan sonra KPSS'ya da tus a girmen lazım mı çalışmak için mezun olur olmaz direk işe başlama şansın varsa iyi olur.

Benim de yoktu dostum. İnan bana çok zor eğitim sistemi yüzünden. Ama bir şeyi gerçekten istedikten sonra zorluk kalkıyor ortadan.

Gerçekten psikiyatr olmak istiyorum küçükken bir bunu bir de arkeoloji yi düşünüyordum ama arkeolojinin durumu malum işte ülkemizde.

Aynen sende bu kapasite var kesinlikle, ilk yazdığın 3 kelimeden anlaşılıyor zaten! (Şimdi buna karşılık ben bunları nasıl öğrendim madem falan diyorsan eğer: demek ki o konularda temelin varmış yahut konuyu öğrenirken temelini yapmışsın demektir.)

Geri
Yukarı