Sıfırdan TYT matematiğe nasıl çalışılır?

Teurastaja.

Kilopat
TYT sınavına gireceğim AYT girmeyi düşünmüyorum. 15 net civarı yapsam yeterli. Daha önceden hiç matematiğe çalışmadım lisedeyken notlarım kötüydü. Nereden başlayabilirim? Konulara bakıyorum ama hiçbir şey anlamıyorum.

Antrenmanlarla Matematik 1 alıp başlayabilirsiniz.
Katılıyorum, bende bütün serisi var. 4 kitaptan oluşuyor. 2 tanede Geometri kitabı var bende. Çok iyi iş görüyor.
Ayrıca ek olarak Karekök Yayınları'nın Matematik Sıfır kitabını da öneririm. Antrenmanlarla Matematik kitabına iyi bir alternatif olabilir.

1 adet problem fasikülü, 1 adet TYT-AYT geometri kitabı (Video çözümlü. AYT'de sayısal girmeyeceksen AYT kısmı olmayanından) ve sayılar kısmı için konu anlatımlı bir kitap. Sonra TYT Mat denemesi ve en az 25 net hayırlı uğurlu olsun.

1 adet problem fasikülü, 1 adet TYT-AYT geometri kitabı (Video çözümlü. AYT'de sayısal girmeyeceksen AYT kısmı olmayanından) ve sayılar kısmı için konu anlatımlı bir kitap. Sonra TYT Mat denemesi ve en az 25 net hayırlı uğurlu olsun.
Öncelikli olarak hangi konulara çalışmamı tavsiye edersiniz?

Yahu sınava şurada 4 ay gibi bir süre kalmış. Gidip antrenmanlarla matematik mi öneriyorsunuz adama? O kitap net arttırmaz. Git bir aktif matematik ya da o kitaba alternatif olabilecek sonuç yayınlarının fasiküllerini alabilirsin. Konu çalıştıktan sonra oradan da sorularını çöz. Sonra bir tane de yeni nesil sorular içeren kitap çözsen zaten fazlasıyla netin artar.

Sınava da son 1 ya da 1.5 ay kala günlük 1 deneme yaparsın. Net artışını kendin de görürsün :)

Geri
Yukarı