TYT matematiğe nasıl çalışılır?

Ömer Yomra

Centipat
Katılım
6 Nisan 2020
Mesajlar
320
Arkadaşlar merhaba bana güzel tavsiye verecek abi abla kardeşlerime şimdiden çok teşekkür ediyorum. Öncelikle ben dersleri pek takan bir öğrenci değildim orta derece bir liseden mezun oldum. Matematikle alakam gram yok YKS TYT de 285 puan yapıp adalet ön lisans bölümü kazandım fakat hukuka geçmek çok istiyorum DGS sınavında TYT mat varmış bir tek Türkçem gayet iyi YKS de 30 net yaptım paragraf çözmeyi çok seviyorum fakat matematiğim ciddi anlamda sıfır bayağı önceden antrenmanlarla mat 1-2'yi aldım çözmedim onları çözdükten sonra çalışmaya nasıl devam etmeliyim sizce çalışmayı çok sevmiyorum fakat oturduğumda uzun süre çalışabiliyorum şu an 1.sınıfım üniversitede sınava 17 ay var gelecek ay çok yoğunum sonrasın da başlarsam çalışmaya 60 soruda 15 ayda 40 neti görmem mümkün mü?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Camila

Kilopat
Katılım
23 Nisan 2015
Mesajlar
2.932
Makaleler
11
Çözümler
2
Konu TYT matematik ama gidip hukuk tartışıyorsunuz :D Tıp hariç ( hatta tıp bile 8-10 yıla fazla kalacak deniyor ) artık birkaç alan dışında az mezun verilen dal yok ama iyi bir üniversitede okuyup alanınızda iyi olursanız kolay iş bulabilirsiniz.

Onu geçelim TYT matematik için Antrenmanlarla Matematik ne düzeyde bilmesem de 1 ve 2'yi bitirdiğinizde çoğu konuyu öğrenmiş olmanız lazım, kalan konular için konu anlatımlı bir kitap alıp çözebilir ve YouTube'deki matematik hocalarını izleyebilirsiniz. Konu anlatımlı kitap bittikten sonra da 1-2 soru bankası çözerseniz iyice oturur. Yeni nesil sorulara alışmak içinse problem kitapları ve denemeler alabilirsiniz, bir süre sonra soruları yorumlamayı da öğreniyorsunuz zaten.
 

Yeni konular

Yukarı