Sıfırdan yazılım öğrenmek

mrflex

Picopat
Selam. Biraz araştırma yaptıktan sonra yazılıma başlıyorum. Aşağıda ki gibi yol izleyeceğim sıfırdan alıp. Yanlış bir şey var mı?

• İlk olarak temel bilgisayar terimleri ve donanım bilgisi öğrenme.
  • Algoritma öğrenmek.
  • İlgi veya çalışmak istediğim yazılım dalını bulup sonra o dalla ilgili bir dile başlamak.
Sıralama doğru mu sıfırdan başlayan birisi için?

Algoritma öğrenirken c++ zor bir seçim olsa da en doğru öğrenebileceğin dillerden biridir. Üniversitede bizi c++ ile başlatmışlardı. C# da olur. Bazı üniversitelerde java ile başlanıyor.

Milyonlarca konu açıldı bunun hakkında bence onlara bir bakın ama donanım öğrenmenize gerek yok, temel bilgisayar terimleri derken ne demek istediğinizi anlamadım biraz daha açmalısınız. Yoksa temel matematik ve İngilizce öğrenin başta, daha sonra veri yapıları ve algoritma öğrenin sonra istediğiniz dile alana falan geçersiniz.

C programlama başlamanı öneririm.C# başlangıçta zor gelebilir.C programlamada algoritmanı geliştirebilirsin ve diğer diller için bir giriş yapmış olursun.C programladan sonra benim kişisel tercihim olan js öneririm.İyi çalışmalar diliyorum şimdiden

Algoritma öğrenirken C++ zor bir seçim olsa da en doğru öğrenebileceğin dillerden biridir. Üniversitede bizi C++ ile başlatmışlardı. C# da olur. Bazı üniversitelerde Java ile başlanıyor.

C programlama başlamanı öneririm.C# başlangıçta zor gelebilir.C programlamada algoritmanı geliştirebilirsin ve diğer diller için bir giriş yapmış olursun.C programladan sonra benim kişisel tercihim olan JS öneririm. İyi çalışmalar diliyorum şimdiden

Milyonlarca konu açıldı bunun hakkında bence onlara bir bakın ama donanım öğrenmenize gerek yok, temel bilgisayar terimleri derken ne demek istediğinizi anlamadım biraz daha açmalısınız. Yoksa temel matematik ve İngilizce öğrenin başta, daha sonra veri yapıları ve algoritma öğrenin sonra istediğiniz dile alana falan geçersiniz.

Şimdi arkadaşlar benim yaptığım sıralama doğru mu değil mi sizce danışmak istedim çok fazla kaynak var hepsi farklı şey söylüyorlar :))))))))))

Şimdi arkadaşlar benim yaptığım sıralama doğru mu değil mi sizce danışmak istedim çok fazla kaynak var hepsi farklı şey söylüyorlar :))))))))))
C kısmını ben pek önermem. Türkiye’de iş bulacağın dil c# olacaktır. Ama başlangıçta algoritmayı zor yoldan öğrenirsen işin kolay olur. Yani c++ ile temelleri atarsan zor bir dilde bunu yaparsan ilerde başka dillere geçtiğinde hiç zorlanmadan adapte olursun. Ben birinci sınıfta hocaya çok soverdim Python vs vardı kolay diye. Ama iyi ki c++ ile başlangıçta zoru göstermiş diyorum. Temelleri attıktan sonra hangi alan sana zevk veriyorsa o alana yönel.

C kısmını ben pek önermem. Türkiye’de iş bulacağın dil c# olacaktır. Ama başlangıçta algoritmayı zor yoldan öğrenirsen işin kolay olur. Yani c++ ile temelleri atarsan zor bir dilde bunu yaparsan ilerde başka dillere geçtiğinde hiç zorlanmadan adapte olursun. Ben birinci sınıfta hocaya çok soverdim Python vs vardı kolay diye. Ama iyi ki c++ ile başlangıçta zoru göstermiş diyorum. Temelleri attıktan sonra hangi alan sana zevk veriyorsa o alana yönel.
sen ne okuyon brom

Dostum,herhangi bir dili öğrenirken zaten algoritma öğreneceksin.donanım kısmına ihtiyaç yok onu söyleyebilirim.İlla algoritmayı ayrı öğrenmek senin tercihine kalmış ancak dili öğrenirken zaten algoritma öğreniyorsun.Sana başlangıç dili olarak c++ veya js veyahut. C# önermemem sen anladığım kadarıyla kendin çalışacaksın.Öğrenirken zor gelip bırakmaman adına tekrardan C öneriyorum.Ayrıca arkadaşların belirttiği gibi C den sonra C# veya js geçince çok fazla bir farklılık ve zorluk görmesin sonuçta sen mantığını öğrenerek diğer bir dile geçeceksin. Biraz uzun oldu :)))

Arkadaşın dediği doğru C iş piyasasında kullanan yok sen sadece giriş için öğrenmen gerekiyor.İş piyasasında python js ,c#’da para kazanırsın

sen ne okuyon brom
Bilişim sistemleri ve teknolojileri. Genelde bu soruya cevabım bilmiyorum oluyor. 4 yıllık bir bölüm ama hem yazılım hem muhasebe derslerimiz var. Garip bir ortamımız var, Mersin üniversitesinde.

Geri
Yukarı