Sıfırdan YKS'ye nasıl hazırlanılır?

• Konuyu başlatan QwoJ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 159

QwoJ

Picopat
Merhaba, 9-10'i hiç dinlemedim, hiç ders çalışmadım bunca zamana kadar (11.sınıfım). Düzenli bir şekilde ders çalışmak istiyorum. Bununla beraber dershaneye de yazıldım ama dersi dinlemiyorum, odağım çok çabuk dağılıyor ve de konu hakkında hiçbir bilgim olmadığı için hiçbir şey yapamıyorum. Temelden başlayıp konuları öğrenip düzenli ders çalışmak istiyorum. Bana yardımcı olur musunuz? Ne yapmalıyım, nelere dikkat etmeliyim? Ayrıyeten deneme sonuçların berbat geliyor, buna da çözüm bulmak istiyorum. Ders çalışıp notlarımın seviyesine geliştirmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 9-10'i hiç dinlemedim, hiç ders çalışmadım bunca zamana kadar (11.sınıfım). Düzenli bir şekilde ders çalışmak istiyorum. Bununla beraber dershaneye de yazıldım ama dersi dinlemiyorum, odağım çok çabuk dağılıyor ve de konu hakkında hiçbir bilgim olmadığı için hiçbir şey yapamıyorum. Temelden başlayıp konuları öğrenip düzenli ders çalışmak istiyorum. Bana yardımcı olur musunuz? Ne yapmalıyım, nelere dikkat etmeliyim? Ayrıyeten deneme sonuçların berbat geliyor, buna da çözüm bulmak istiyorum. Ders çalışıp notlarımın seviyesine geliştirmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bence ilk olarak kendinize bir hedef koymalısınız. Nerede ve hangi bölümü okumak istiyorsunuz? O bölümü kazanmak için ortalama ne kadar sıralama ve net yapmanız gerekiyor bunları belirmek çok önemli.

Eğer sırf parası için gideceksen gitme sonra -yapay zeka ile tez nasıl yazılır- falan fistan gibi konular açıyorlar benim moralim tümden bozuluyor.

Neden ders çalışması gerektiğini bilmeyen insan ders çalışamaz. Yazın girin bir sanayiye, tekstil atölyesine sizi 2-3 ay süründürsünler. 12. sınıfta öyle bir çalışırsınız ki aklınız hayaliniz almaz.
Kesinlikle katılıyorum buna bak pek tasfir etmediğim birşey fakat başka türlüde çalışmanın önemini anlamaz sanayi fabrika ortamını görsün bi çok güzel çalışır.

Üniversite bugün çok saçma bir hal aldı çoğu kişi gittiği üniversitedeki bölümü gerçekten istiyor mu tartışılır hatta herkes doktor oluyor sorsan yarısı gerçekten istemiyor hayalindeki meslek değil bu sebeple önce ne olmak istediğini bir düşün örnek olarak matematiği seven birisi matematikle ilgili bir bölüme yönelebilir ben uzaya müthiş ilgim var uzay mühendisliği düşünüyorum.

Bence ilk olarak kendinize bir hedef koymalısınız. Nerede ve hangi bölümü okumak istiyorsunuz? O bölümü kazanmak için ortalama ne kadar sıralama ve net yapmanız gerekiyor bunları belirmek çok önemli.
Bir hedefim var zaten, bunca zaman boş gelip gittim ciddiyeti'nin farkında değildim şimdi daha iyi anlıyorum.

Neden ders çalışması gerektiğini bilmeyen insan ders çalışamaz. Yazın girin bir sanayiye, tekstil atölyesine sizi 2-3 ay süründürsünler. 12. sınıfta öyle bir çalışırsınız ki aklınız hayaliniz almaz.
Bende onu yaşadım daha öyle çalışmak istemem düzgün güzel bir hayatım olması için, çalışmaya karar verdim fakat nasıl yapacağım bilmiyorum tam olarak ondan sormuştum. Sabah akşam ders çalışmam gerekse bile istediğim yeri kazanmak istiyorum ama nasıl verim alırım en iyi şekilde o konuda yardıma ihtiyacım var.

Yeni konular

Geri
Yukarı