Şifre koruma uygulamalarını kullanmak güvenilir mi?

Bitwarden kullanıyorum, herhangi bir olumsuz durum yaşamadım açıkçası. Takip.
İlk defa duydum Bitwarden'ı. Mobil ve pc'de var mı?

Evde hepsini not almak. %100 daha güvenilir.
Evet ama yerel bir virüs olursa ne olacak?

Yani telefona not almak anladım ama kağıda not almayı kasetettiysen erişim sıkıntısı yaşarız.

Bu tarz yöntemler hiçbir zaman rahat hissettirmedi beni. En garantisi üstteki arkadaşın da dediği gibi, bir kâğıda düzgünce not almak. Güvenli biryerde tutarsın, senin için iyi olur. Bu tarz dijital işlemlere güvenmeni de tavsiye etmem.
Benim de içim ısınmıyor ama öyle kritik bir güvenlik sorunu göremedim internette.

Bu tarz yöntemler hiçbir zaman rahat hissettirmedi beni. En garantisi üstteki arkadaşın da dediği gibi, bir kâğıda düzgünce not almak. Güvenli biryerde tutarsın, senin için iyi olur. Bu tarz dijital işlemlere güvenmeni de tavsiye etmem.
Yaklaşık 700 tane sitede kayıtlı şifrem var. Yüzlerce şifresi olan biri şifreleri not defterine nasıl kaydedip içinden arasın?

Ben Google Şifre Yöneticisi'ni kullanıyorum. Cihaz içi şifreleme seçeneği mevcut. Bu sayede fiziksel olarak çalınmaları mümkün değil. Ayrıca hem telefonda hem de bilgisayarlarda sistem düzeyinde Geçiş Anahtarı özelliği var. Şifre girmeden websitelere giriş yapma imkanı sağlıyor. Tabii Geçiş Anahtarı özelliğini kullanan site sayısı çok az. Zamanla artacaktır. En son WhatsApp bu özelliğe destek sundu.

Yani telefona not almak anladım ama kağıda not almayı kasetettiysen erişim sıkıntısı yaşarız.

Benim de içim ısınmıyor ama öyle kritik bir güvenlik sorunu göremedim internette.
Rockstar Games’i bile patlatıyorlar şifre yöneticisini mi patlatamayacaklar? İsteseler yaparlar ve senin tüm şifrelerin boşa düşer.

Geri
Yukarı