Şifre yöneticisi işe yarar mı?

84mirkoni

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Çok eski bir e-postamın çalındığını gördüm haveibeenpwned adlı sitede. Oradan aklıma geldi. Ben hep Google şifre yöneticisi kullanıyorum Android ve bilgisayarda (Chrome tarayıcı), telefonda ise iOS olduğu için iCloud kullanıyorum. Bitwarden gibi yazılımlara gerek var mı sizce? Öyle gizlilik için bir çabam yok Windows'ta Android'de her türlü takip ve kayıt açık zaten.

Ben McAfee'nin şifre yöneticisi kullanıyorum e-postam deep webe düşmüştü kurtarmıştım işe yarar ve kullanmanız tavsiyemdir.

Ben uzun süredir Dashlane kullanıyorum ve her şifremi her site için özel tutuyorum. Böylelikle bir sitenin veri tabanı çalındığında aynı maili kullandığım öbür sitelerde problem yaşama olasılığımı olabildiğince düşürüyorum. Dashlane paralı bir alternatif Bitwarden, 1Pass gibi alternatifler de düşünülebilir. LastPass yakın bir zamanda bir hacklenme skandalı yaşadı, konu hakkında çok bilgi sahibi olmamama rağmen şifrelerin sızdığını düşünmüyorum ancak Lastpass opsiyonlar arasındaysa bu bahsettiğim hack durumu araştırılmalı ve ona göre tercih edilmeli.

Ben uzun süredir Dashlane kullanıyorum ve her şifremi her site için özel tutuyorum. Böylelikle bir sitenin veri tabanı çalındığında aynı maili kullandığım öbür sitelerde problem yaşama olasılığımı olabildiğince düşürüyorum. Dashlane paralı bir alternatif Bitwarden, 1Pass gibi alternatifler de düşünülebilir. LastPass yakın bir zamanda bir hacklenme skandalı yaşadı, konu hakkında çok bilgi sahibi olmamama rağmen şifrelerin sızdığını düşünmüyorum ancak Lastpass opsiyonlar arasındaysa bu bahsettiğim hack durumu araştırılmalı ve ona göre tercih edilmeli.
Yorumunuz için teşekkür ederim, ben daha çok kullanılır mı, gerekli mi olarak soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı