Şifrelerinizi nerede saklıyorsunuz?

Hafızamın pek de iyi olduğu söylenemez. Steam falan onlar USB de.

aasdasd.png

Bitwarden kullanıyorum. Bütün sitelerde anlık oluşturulmuş şifreler kullanıyorum ve bunları Bitwarden'a kaydediyorum.

Ben Google Drive da metin dosyalarına kaydediyorum sizce güvenli midir bence öyle sayılır. Aklımda tutuyorum diyecek olanlara şunu söylemek istiyorum kaç tane şifreniz var? Benim 5'ten fazla ve ara ara şifreleri değiştiğim oldu daha güvenli şifrelerle değiştim.

10-20 tane şifrem vardır hocam.

2 tanesinde 40'tan fazla karakter var.
Bir tanesinde yaklaşık 48'di sanırım.

Hepsini not defterinde tutuyorum ve o not defteri 2 tane flash, 2 tane hard disk (1 hard diskim 4 bölüme ayrılı. 3 tanesi NTFS ve 1 tanesi sanırım exFAT. 4'ünde de bulunuyor.) 6 tane telefon (eski, adını bile bulamadığım bir dokunmatik telefon, S3 mini, Grand Neo Plus, Redmi Note 9s, Samsung Note 4 ve P Smart 2019.) ve son olarak kafamda bulunuyor. (üstün zeka olmadığımdan dolayı 10 tane falan şifre ezberim.)

Aynı şifreyi ben de kullanırdım fakat çok yanlış sebebi ise şu, her siteye aynı şifre ile kaydoluyorsunuz ve aralarından bazıları hackleniyo böyle olunca da tüm hesaplarınızın şifresi bilinmiş oluyor, olmaz demeyin linkedin şifreleri zamanında çalındı diye biliyorum.

Geri
Yukarı