Şifresi unutulan RAR arşivine nasıl ulaşılır?

Kıymalı Pide

Kilopat
Daha fazla  
Geçen sene eski dizüstü bilgisayarımda arşivleyip şifrelediğim önemli bir dosyam vardı. Mevcut kullandığım şifrelerimi denedim ancak ne koyduğumu hatırlayamıyorum. Dosyalarıma erişmem için nasıl bir yöntem çizebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

WinRAR Password Cracker programı ile indirdiğim ama RAR şifresi paylaşılmayan birkaç dosyanın şifresini bulmuştum. Güvenilirliğinden emin değilim, kullanıp kullanmamak sana kalmış.😊

Her zaman işe yaramıyor ama şu konuyu inceleyebilirsiniz:

Bunun dışında @Buğra G. 'nin de bahsettiği gibi Brute-Force yöntemiyle şifreyi bulabilen yazılımlar mevcut yalnız tek tek deneme yaptığı için güçlü şifrelerde çok çok uzun sürebilir.

Evet bulabiliyor. 16 basamaklı, rakam içeren, büyük-küçük harfli ve özel karakterli şifreyi i3-3220 ile 1 gecede bulmuştu.😊
İmzanıza takıldım. GPU Yok yazıyor. Şuan bilgisayarı kullanmıyor musunuz? Bildiğim kadarıyla Ryzen 5 serisinde dahili GPU yok.

İmzanıza takıldım. GPU Yok yazıyor. Şuan bilgisayarı kullanmıyor musunuz? Bildiğim kadarıyla Ryzen 5 serisinde dahili GPU yok.
ASUS ROG RX570 vardı, büyük uğraşlar sonucu iade ettim. 1 haftadır ekran kartım yok. 😊 Ryzen 5 2400G ve 3400G'de dahili GPU bulunmakta. 2600'de yok evet. Kullanamıyorum. Yeni kartım kargoda, bugün teslim edilecek. 😍🤩

Eksen atak ile değişik kombinasyonlar deneyerek açabilme ihtimaliniz oluyor ancak çok uzun sürdüğü zamanlar bile oluyor. Şifrenin uzunluğuna ve çeşitliliğine göre çok çok uzun zaman alabileceğini söylemek mümkün.

Şu konuma bakıp kombinasyonu deneyebilirsiniz;
Yalnız, arşivin WinRAR'ın 5.20 versiyonundan daha eski bir sürümle arşivlenmiş olması gerekiyor. Eğer aklınızda soru varsa sorun, yardımcı olayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı