Sigara uyuşturucu sayılır mı?

Uyuşturucumudur?

• Oy verenlerin toplamı
    122
Dedigim ile bunun alakasini cozemedim.

Kenevir, ne uyarici sinifina giren bir madde ne de sedatif.
O yüzden esrar yasal değil değil mi ? Hocam bırakın bu işleri her ikisi de ve türevleri vücutta dopamin ve seratonin hormonlarını salgılatıyor değil mi ? Aralarındaki fark birisi az, diğeri çok salgılatıyor.

Bağımlılık yapan her şey bir tür uyuşturucu zaten. Yasaklamalardan ziyade kontrollü kullanıma ise izin verilmesi taraftarıyım sebebi ise yasaklamanın çok da iyi bir şey olmadığı. Sırf kaçak sigaradan devletin kaybettiği para 80 milyar TL.

O yüzden esrar yasal değil değil mi ?
Yasalar bolgeden bolgeye cok oynayan bir sey, evet Turkiye'de kullanimi yasal degil fakat belli sinirlar icerisinde uretimi ve satisi yasal olan bolgeler var mi var.

Hocam bırakın bu işleri her ikisi de ve türevleri vücutta dopamin ve seratonin hormonlarını salgılatıyor değil mi ? Aralarındaki fark birisi az, diğeri çok salgılatıyor.
Sinir sistemine her etki eden madde dopamin mekanizmasina da etki eder, buna cogu basit agri kesiciler de dahil o zaman bu yorumuna gore hepsini ayni sinif altinda toplamamiz gerek. Benim aciklamak istedigim sey teknik olarak bu sinifa girmediginden sayilamayacagi. Her bagimlilik yapan maddenin uyusturucu olmadigi gibi guclu fiziksel bagimlilik yapmayan psikoaktif maddeler de mevcut.

Degil.

Nikotin ayni eroin gibi fiziksel bagimlilik yapar yani vucutta zaten salgilanan bir hormonun yerine gecer ve saliniminin durmasina sebep olur. Dupeduz uyusturucudur ve en kotu bagimlilik yapanlarindan bir tanesidir.
Hocam ben bir kere sigara içmek istedim (chapman muz aromalıydı galiba) içtim yarısına gelince birden acı bir tat aldım ve ben bunu niye içiyorum ki dedim ve yere attım :D. Neden bağımlı olmadım acaba ? İçime çekmediğim için mi ? İçime çekmekten korktum nedense öksürürüm falan ve bağımlı olursun demişti diye. Ama ağızda da emilimi olduğunu biliyorum içip ağzımda dolandırmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı