Sigarayı bir türlü bırakamıyorum

471153

Hectopat
Sigarayı bir türlü bırakamıyorum arkadaşlar. Fiyatlar zaten uçtu ama buna rağmen günce 1 paket içiyorum. Neden bırakmak istiyorum çünkü sağlık olarak etkilemeye başladı. Çabuk terletiyor, çabuk yoruluyorsun, bu aralar baş ağrısı yapmaya başladı ama tüm bunların farkında olmama rağmen dur şu paket bitsin daha almam diyorum sonra gidip tekrar alıyorum. Bırakan abiler kardeşler var mı? Nasıl başardınız? Ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sigarayı bir türlü bırakamıyorum arkadaşlar. Fiyatlar zaten uçtu ama buna rağmen günce 1 paket içiyorum. Neden bırakmak istiyorum çünkü sağlık olarak etkilemeye başladı. Çabuk terletiyor, çabuk yoruluyorsun, bu aralar baş ağrısı yapmaya başladı ama tüm bunların farkında olmama rağmen dur şu paket bitsin daha almam diyorum sonra gidip tekrar alıyorum. Bırakan abiler kardeşler var mı? Nasıl başardınız? Ne önerirsiniz?
Her aklınıza sigara geldiğinde su içmeyi dener misiniz?

Patlayan sigara ile sana Sürpriz yapmalarını isteyebilirsin.

Sigarayı nikotini bırakmak için 5-HTP önerebilirim. 5-HTP beyinde seratonine dönüşen bir ara madde. Beyin L-Triptofandan amino asidinden kendi üretiyor. Takviye gıda diye geçiyor.

Yatmadan 1-2 saat önce alırsan melatonini artırarak uyumana yardımcı olabilir. Voonka 5-HTP kullanıyorum öneririm. Uzun süre kullanım önerilmiyor.
Arada bir depresifken yada 1 ay falan kullanmanda bir problem olmaz.
İlaç olmadığı için yan etki problemi yok.
L-Triptofan → 5-Hidroksitriptofan(5HTP) → Seratonin → Melatonin

Nikotin yoksunluğunu gidermeye Seratonini artırmaya yardımcı olur.

Ama yinede çok fazla sigara içme isteğin olursa nikotin sakızı kullan. Eczanelerde 45-50Tl bişey. ''Nikotinin bir zararı yok. Sigara dumanı zararlı sadece.''

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı