Signal Desktop Güvenli mi?

dijitalbaron

Decapat
Herkese esenlikler dilerim.

Bildiğiniz üzere Signal mesajlaşma uygulaması mobil cihazlarda çalışırken mesaj veri tabanını cihazın içerisinde şifreli olarak tutmakta, iletilen mesajı da uçtan uça şifreleme ile ileterek güvenli olduğunu vurgulamakta. Buraya kadar her şey normal ve güzel. Open-Source oluşu da üstüne bal kaymak.
Lakin desktop uygulaması hakkında kafama takılan bir problem var. Eğer mobil cihazlardan iletilen mesajlar cihazların lokal depolama alanında barınıyor ise; desktop uygulamaya girerken mesajların çekildiği yer neresi? Telefonumuzun internet bağlantısı olsun veya olmasın mesajlar toplu olarak bir sunucudan çekilip önümüze getiriliyor.
Düz mantık bakınca bana öyle geliyor ki lokalden ziyade kendi sunucuları üzerinde de mesajlar barınıyor. Fakat arkasında nasıl bir teknoloji çalışıyor tam olarak bilmediğim için kesin yargıda bulunmak istemiyorum.

Bu işin uzmanları tarafından yapılacak yorumları bekliyorum, tekrardan esenlikler dilerim herkese.

Evet benim kullanma sebebim de güvenliğe karşı verdiği vaatler. Sorumla alakasız ve çok taraflı bir yorumdu yazdığınız.

Bence de öyle hocam :)
Signal varsayılan ayarlarında verilerinizi sunucuda yedeklemiyor. Bunu isterseniz siz kendiniz açıyorsunuz.
Kimlerle görüştüğünüzün bilgisi bile şifrelidir.
Yani uygulamadan yana bir sorun yok.
Signal ile güvenliğinize dikkat edip bilgisayarınızın güvenliğine dikkat etmezseniz bir anlamı kalmaz.
Sizden başka kimsenin uygulamaya ulaşamamasını sağlamak lazım.

Geri
Yukarı