Signal kullanmak sıkıntı çıkarır mı?

Ülkenin en büyük sorunlarından birisi de bu. Artık bankalara bile güvenmiyor kimse. Herkes Ziraat...

Hocam ben bu son WhatsApp olayından sonra BiP'e geçtim. Sadece WP ye alıştığımız için garip geliyor ama bir haftaya geçer.

En güvenlisi Tox.

Bylock, herkesin kullanabileceği bir uygulama değildi.

Programın en önemli özelliği sadece tarafların kullanıcı adlarını bilmesi ve karşıdan gelen onay kodunu girmesiyle çalışmasıydı. Sadece karşılıklı eklenen kişi ile iletişim kurulabildiği program üç gün içinde mesajları kendi kendine siliyordu.

Bu yüzden devlet tarafından önemli bir kanıt niteliğinde sayılıyor.

@Oğuzhan T gayet güzel açıklamış. Zaten halka açık bir uygulamayı kullananların sıkıntı yaşaması saçma olur. Ben bir terör örgütü kurayım, Steam'den haberleşeyim Steam kullanan herkes tutuklanacak mı? Tabii ki hayır. Ha şu olur sohbet uygulamasında bir grup vardır o grubun üyeleri yaptıkları konuşmalar yüzünden sıkıntı yaşar ama onun dışında bu tip halka açık (yani herkesin indirebileceği) uygulamalar sıkıntı çıkartmaz.

@Oğuzhan T gayet güzel açıklamış. Zaten halka açık bir uygulamayı kullananların sıkıntı yaşaması saçma olur. Ben bir terör örgütü kurayım, Steam'den haberleşeyim Steam kullanan herkes tutuklanacak mı? Tabii ki hayır. Ha şu olur sohbet uygulamasında bir grup vardır o grubun üyeleri yaptıkları konuşmalar yüzünden sıkıntı yaşar ama onun dışında bu tip halka açık (yani herkesin indirebileceği) uygulamalar sıkıntı çıkartmaz.
Reina katilinin de Telegram üzerinden mesajlaştığı ortaya çıkmıştı.

İnsan bir ürperiyor ama bunlar sorun teşkil etmeyecek durumlar.

Signal ile ByLock´un ne alakası var? Signal dünya çapında bilinen bir uygulama ve geliştirenler müslüman bile değil.

İtalya´da anarşistler duvarlara Signal kullanın diye yazılar yazmışlar. Şimdi bu adamlara Fethullah Gülen kim diye sorsak böyle tepki verirler:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

😀

Yeni konular

Geri
Yukarı