hayaldeolan

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar,

Daha önce kredi çekmedim, kredi ürünü kullanmadım, kredi kartı almadım ve kullanmadım.

Özel bir sektörde çalışmaktayım ve ilk defa sigorta girişim bu iş yerinde oldu. Yaşım 20 yaş üstünde. Evim, aracım, tarla vs. hiçbir şeyim yok. Bir asgari ücretim var. 6 aydır bu sektörde SSK'lı olarak çalışmaktayım.

Kendi adıma aldığım ve hiç aksatmadan 6 aydır faturasını ödediğim evde internetim bulunmakta.

Benim yapmak istediğim ihtiyaç olarak 20.000 TL-25.000 TL arası kredi çekip 24 ayda ödemek.

Bana kredi nasıl çıkar? Kefil mi gerekli? Belirttiğim meblağlarda kredi alabilmek için en kolay ne yapmam gerek? Önce kredi kartı alsam, sonra da kredi kartını 1 ay kullansam, belirttiğim meblağlarda kredi alabilir miyim?

Daha kısa olarak: Belirttiğim meblağlarda krediyi en kolay nasıl alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maaşınızı aldığınız bankaya gidip kredi kartı ve kredi isteyebilirsiniz. Olumsuz bir durumunuz yoksa kredi, ek hesap ve kredi kartı verilir. Kredi başvurunuz reddedilse bile kredi kartı başvurunuz onaylanabilir ve birkaç ay içinde kredi notunuz oluşunca yeniden başvurduğunuzda kredi başvurunuz da onaylanır.

Bankalardan yıllardır ban (kırmızı çizgi) yemiş biri olarak sigortalı girdiğim ilk işte maaş hesabım üzerinden kredi kartı ve banka kartı tahsis edildi. Kredi kartı limitim maaşım kadardı, meraklıyımdır, en fazla kaç olacak diye 15.000 limit artılışı talep ettim aynı gün onaylandı. 3-4 ay geçti baktım dolar uçuyor dedim biraz alışveriş yapayım, malum evin ihtiyacı olacak şeyler, C. Makinesı vs. kuzene laptop, telefon derken limit eridi. Biraz kredi çeksem çıkar mı acaba derken 40.000 ihtiyaç kredisi denedim zaten ön onaylıymış, şak diye yattı hesaba. Şimdi bazı şeyler için pişman değilim, fuzuli masrafın da oldu tabii ama özel sektörde çalıştığım için yarınımız meçhul o nedenle biraz tedirginlik var. Konudan sapmadan kendimden örnek vermek istedim. Yani bankalara göre yıllardır ekside puanı olan biri olarak bana bile bu imkanlar verildiyse, temiz sicili olan size her türlü borç verilir. Borç derken gerçek anlamda, bankarın varoluş amacı zaten insanları borçlandırmak olduğu için seve seve size maaşınız ve çalışma süreniz oranında tahminimce 50.000 liraya kadar ön onaylı kredi tanımlanmıştır.
Güle güle kullanın. Bu arada taksit tutarınız maaşınızın yarısını geçmesin, sadece bir tavsiye.

Geri
Yukarı