Sigortam geç yapılmış

Yazdığımı yanlış mı okudun, ben mi yanlış anladım? Görseli ekledim ve SGK ile direkt görüştüm, yasal olarak işbaşından en geç 1 gün önce sigortanın başlatılması gerekiliyor, benimki aynı gün başlatılmış. Bilmediğimden bunun ne gibi bir sorunu olur diye soruyorum sadece.

Kurye olarak çalışıyordum. Ben de bilmediğimden soruyorum zaten.

Abim bilmiyorsan Google'a yaz, konuyu doldurma ya, bak görsel ekledim. SGK'ya da doğrudan sordum.

Ben hakiki bir bilgi edinmek için soru soruyorum, sen "bence" diyorsun :)
Senin attığın bildirge verme zamanı yani yine 1 gün sonra işe başlamış oluyorsun. Pazartesi günleri dışında bildirge gününden 1 gün sonra sigorta başlar. Orta da hiçbir sorun yok 6 Temmuz işe başlama tarihi olarak girildiyse.

Senin attığın bildirge verme zamanı yani yine 1 gün sonra işe başlamış oluyorsun. Pazartesi günleri dışında bildirge gününden 1 gün sonra sigorta başlar. Orta da hiçbir sorun yok 6 Temmuz işe başlama tarihi olarak girildiyse.

Evet, az önce fark ettim ben de. Teşekkür ederim.
Bir de sormam gereken bir şey daha var. 21 Temmuz'da son iş günümü yaptım. SGK ile görüştüğümde işten çıkışımın 22 Temmuz olarak bildirilmesi gerektiği söylendi. 10 gün bildirme süresi varmış sanırım ve hala işten çıkışım gözükmüyor. Bu sürenin aşımı benim açımdan bir sıkıntı yaratır mı?

10 gün içinde bildirmezlerse ceza yerler SGK bildirgeni verdiklerinde E devlette gözükmesi lazım çıkışının. İşten ayrılış bildirgeni bir de ibranameni vermediler mi?
İbraname veya işten ayrılırken herhangi bir evrak imzalatılmadı. E-Devlet'te gözüken bu. Alo 170'e de sordum bildirilmemiş çıkışım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230801_123812_e-Devlet.jpg
    Screenshot_20230801_123812_e-Devlet.jpg
    79,4 KB · Görüntüleme: 11
Aslında yanlış bilgi vermemişler ama eksik vermiş gibi gözüküyor. Bildirge tarihiyle işe giriş tarihleri aynı şeyler değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı