Şikayetle sınava tekrar girilebilir mi?

Müdür muhtemelen öğretmenin yanında olacaktır. Bu durumda ifşa olmamanız için direkt CİMER'e şikayet edebilirsiniz.

İfşa olmam umurumda değil açıkçası sonuçta şikayet etme hakkım var kime ne yani onlar beni istedikleri gibi edebiliyorsa bende edebilirim. Düzgünce söyleceğim beni takmazsa şikayet ederim olur biter.

İfşa olmam umurumda değil açıkçası sonuçta şikayet etme hakkım var kime ne yani onlar beni istedikleri gibi edebiliyorsa bende edebilirim. Düzgünce söyleceğim beni takmazsa şikayet ederim olur biter.
İfşa olmanız umurunuzda olmayabilir fakat öğretmeninizin umurunda olacaktır. Sözlü not konusunda sorun yaşayabilirsiniz.

Üşenmeyip okuyup yardımcı olursanız çok sevinirim hakkımı arıyorum sadece.

Merhaba direkt konuya gireceğim. Malum bütün liselerde sınavlar başladı bugünde matematik sınavına girdik ve şöyle bir durum yaşandı:

Kelebek sistemi olduğu için farklı sınıflara gidiyoruz ve normalde dersimize girmeyen hoca sınavda gözetmen olmak için geliyor bunları biliyorsunuzdur zaten. Neyse sınava geldik herkes bekliyor hoca yok aradan 5 dakika geçti anca geldi sonra tek tek sanki aşırı fazla zaman var gibi isim saydı. Normalde yapılmıyor imza kağıdı var oradan anlaşılıyor zaten giren girmeyen vs. sonra kağıtları yanlış vermiş aldı verdi vs. derken 10 dakikamız gitti sınav zaten 40 dakika. Hocaya "hocam 10 dakika gitti zaten zaman vermeyecek misiniz?" dediğimde "hadi hadi" dedi bildiğiniz bir yerine takmadı. Zaman sorunu yüzünden strese girdim çarpma bile yapamadım yani birkaç sorumda boş kaldı hocamız sağ olsun zaman yetmedi. Bunun aynısı farklı bir hocada da yaşanmıştı geçen sene yine yaşadım yine zaman verilmedi ve umursanmadı. Bu sefer ben şikayet etmek istiyorum. 2 sorum olacak sizlere:

1: Müdüre şikayet ile sözlü veya dilekçe yazarak sınava tekrar girebilir miyim?

2: Eğer 1. soruda dediğim gibi olmaz ise CİMER'e şikayet ile veya başka bir şekilde sınavın telafisine girebilir miyim?

Yönetmelikleri okuyun orada açık bir şekilde sınav tekrarının nelere bağlı olacağı yazıyordur zamanında bende okumuştum hatrımda kalan kadarıyla tekrar olmaz ancak siz yine de okuyun biraz hocanın kişiliğiyle alakalı bir şey.

Özellikle ilerde dersinize girme ihtimali varsa çok sorun yaşarsınız.

Yönetmelikleri okuyun orada açık bir şekilde sınav tekrarının nelere bağlı olacağı yazıyordur zamanında bende okumuştum hatrımda kalan kadarıyla tekrar olmaz ancak siz yine de okuyun biraz hocanın kişiliğiyle alakalı bir şey.

Özellikle ileride dersinize girme ihtimali varsa çok sorun yaşarsınız.

İfşa olmanız umurunuzda olmayabilir fakat öğretmeninizin umurunda olacaktır. Sözlü not konusunda sorun yaşayabilirsiniz.

Son senem ve dersime girmiyor coğrafya öğretmeni ya sadece tek bu hocalıkta sorun yok 3-4 hoca hepsi böyle biri sınav esnasında test çözüyor, birisi geç geldiği halde zaman vermeyip umursamıyor.

Yönetmelikleri okuyun orada açık bir şekilde sınav tekrarının nelere bağlı olacağı yazıyordur
Ki hocam zamanında bizim sınıfta matematik sınavından bayağı bir kişi düşük bekliyordu o sırada da sınavı hazırlayan hoca bizim boş dersimize girdi. Yönetmeliğe göre tekrar edilmez mi hocam sınıf ortalaması 40'ın altına olursa dedik ancak yönetmeliklerin de açıkları var (bize bunları saydı ve birkaç istisna hariç kendisi isterse olacağını söyledi) ve eğer hocayı sinirlendirirseniz 30 dakikada aldığınız puanın çeyreğini 40 dakikada alamazsınız sinir katsayısına bağlı olarak sınav o kadar zorlaşır çünkü ekstradan sınav hazırlatma şikayet edilme hocayı bayağı kızdıracaktır. Allahtan bizim hocamız insaflıydı biz düşük alınca gidişatları fazla fazla vermişti durumu matematik hocanıza anlatın belki bir çözüm bulur.

Son senem ve dersime girmiyor coğrafya öğretmeni ya sadece tek bu hocalıkta sorun yok 3-4 hoca hepsi böyle biri sınav esnasında test çözüyor, birisi geç geldiği halde zaman vermeyip umursamıyor.
Ben yine de direkt CİMER'e şikayet etmenizi öneriyorum. Müdürden bir sonuç almanız aşırı düşük bir ihtimal. Ayrıca bahsi geçen öğretmen dersinize giren öğretmenleri size karşı kışkırtabilir isterse; ki başı ağrırsa emin olun, bunu yapacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı