Şikayetten kaç gün sonra savcılık ifadeye çağırılır?

musa79

Femtopat
Daha fazla  
Ben geçen hafta az daha davalık oluyordum. Konuştuğum kişi adliyedeyim demişti ve Discord'dan beni sesli bir şekilde beni aradı. Ne duyayım? Polisin telsiz sesi vardı. Ayrıca yaşadigim sehri bildi. Ben ağlayarak cok ozur diledim sonra iptal edeyim dedi. "ben iptal ediyorum cunku arkadas ozur diliyor" gibi bir şey soyledi.
Zaten reşit degilim ve ucuz kurtuldum ama yine de sonraki gunler hep çok korktum.

Asıl merak ettiğim ise biri bizi şikayet ettikten kaç gün sonra savcılık bizi ifadeye çağırır?
Olay ne diye sormayın çünkü ben burada süreyi soruyorum.

Her neyse yine de olayı söyleyeyim ama troll değil çünku adam zaten yetiskin ve ses kaydi falan da var o yuzden dedim.

olay: Ben bir Simulator'de bir gruba uye olmustum. Bu grupta Simulator'de dunya birincisi olma potansiyeli var. Bu grubun ayrıca Discord sunucusu da vardi. Bana kendi YouTube kanallarında moderatorluk vermislerdi. (kanal 20 abonelik). 2 ay takıldım ama sonra sıkıldım ve çıkmam gerektiğini söyledim. Ama şartlara aykırıydı ama zar zor çıktım işte. Çıkmadan önce şakasına o YouTube kanalının profil resmini, adını ve bir adet videonun kapak fotoğrafını falan değiştirmiştim. Sonra kardeşim yapti diye bahane uretmistim ama degistirmedim yaptiklarimi. Sunucuda olanları takip etmek için DC sunucusuna sürekli yan hesapla geldim. Diğer hesaplar banlıydı çünkü. Böyle 3-4 tane hesapla katildim sunucuya ama mesajlari goruntuleyip yazı yazmak için yöneticinin rol vermesi lazımdı. Ben de sürekli baska bir kişiymiş gibi DM'den yazdım adama mesaj yazmama izin vermesi için.(hiçbir şekilde hakaret ve argo kullanmadım.) Ertesi gün kanala yaptiklarini unutmayacagim, artik aramiza hiçbir sekilde gelemeyeceksin diye mesaj atti. Sonra "bana bir daha mesaj atarsan savciliga şikayet ederim dedi." ben de çok korktum ozür falan diledim ama cevap yazmadı. Adamı Discord'dan telefonla çaldırdım ve sonra adam bana "adliyedeyim, ******'da mı oturuyosun" diye bir mesaj attı ve yaşadığım şehri doğru bildi. Tekrar aradım ve polisin telsiz sesleri vardi. Mikrofonu açıp özür diledim ve şikayeti geri çekti.

Açıkçası ben burada yasal olarak suç teşkil eden bir şey bulamadım. O şahsa en ufak hakaret ve argo kelime kullanmadım.

Son düzenleme:
o duyduğun telsiz sesi muhtemelen youtube'tan açtığı bir ses. yaşadığın şehri bulması da illegal yollar ile 5 saniye falan sürer. her şeyi geçtim yaptığın şeyler suç teşkil eden şeyler değil. hiçbir şey olmaz için rahat olsun. ama olmuyorsa da e-devlet'ten arada sırada dava sorgulama diye bir şey var oraya bak içini rahatlat.

ama ortada hiçbir şey yok rahat ol.

Arkadaşım sen adamların kanalına alınmışsın, adamların rızası olmadan kanalın her şeyini kafana göre değiştirmişsin etti bir suç. Sonrasında ise fake hesaplar ise discord sunucuna girmişsin etti 2. suç. Diğer hesapların neden banlı bilmiyorum muhtemelen onlarda 3. suçtur.
Muhtemelen korkutmak için yapmıştır, ciddi ise eğer onun maddiyatıyla maneviyatıyla kimse kolay kolay uğraşmayı göze alamaz o yüzden söylüyorum, pekte masum değilmişsin dostum. Neyse ki öyle bir şey olmayacak ve geri çekmiş, bundan sonra sosyal medyada daha dikkatli olursun.
(Tekrar belirteyim, büyük ihtimalle onun bir düzmece olduğunu düşünüyorum. İllegal yollarla arkadaşın söylediği gibi adres bulunması artık kolay, bu durumda adresini rızan olmadan öğrenen birisine karşı senin de kozun olmuş oluyor.)

Adamlar seni fena şekilde korkutmuş adamlara adını soyadını verdiysen illegal şekilde bulmuşlardır ve arkayada telsiz sesi açıp seni korkutmuşlar Discord bilgileri vermiyor diye biliyorum için rahat olsun.

Olay ne tam olarak anlamadım ama hiçbir suç muhteva eden bir şey söz konusu değil hakaret vs. yoksa. Onun dışında kanalın maddi değeri vs. varsa en fazla güveni kötüye kullanma olabilir ama savcılık böyle şeylerin yüzüne bile bakmaz.

Adamlar seni fena şekilde korkutmuş adamlara adını soyadını verdiysen illegal şekilde bulmuşlardır ve arkayada telsiz sesi açıp seni korkutmuşlar Discord bilgileri vermiyor diye biliyorum için rahat olsun.
Savcılık isterse Facebook, instagram, discord hepsi verir vermesine de, savcılık böyle şeyle niye uğraşsın ki :d

yok vermedim ve adamlar iyi biri cidden

Olay ne tam olarak anlamadım ama hiçbir suç muhteva eden bir şey söz konusu değil hakaret vs. yoksa. Onun dışında kanalın maddi değeri vs. varsa en fazla güveni kötüye kullanma olabilir ama savcılık böyle şeylerin yüzüne bile bakmaz.
yok 20 abonelik birşey.

Savcılık isterse Facebook, instagram, discord hepsi verir vermesine de, savcılık böyle şeyle niye uğraşsın ki :d
harbi bak şikayeti gonderir ama soruşturmada direkt olay gider.

O duyduğun telsiz sesi muhtemelen YouTube'tan açtığı bir ses. Yaşadığın şehri bulması da illegal yollar ile 5 saniye falan sürer. Her şeyi geçtim yaptığın şeyler suç teşkil eden şeyler değil. Hiçbir şey olmaz için rahat olsun. Ama olmuyorsa da e-Devlet'ten arada sırada dava sorgulama diye bir şey var oraya bak içini rahatlat.

Ama ortada hiçbir şey yok rahat ol.

Ondan önce ifade alınması gerekmiyor mu?

Adam istediği gibi şikayet eder savcılığa ama soruşturmada zaten direkt dava yok olur gider.

o duyduğun telsiz sesi muhtemelen youtube'tan açtığı bir ses. yaşadığın şehri bulması da illegal yollar ile 5 saniye falan sürer. her şeyi geçtim yaptığın şeyler suç teşkil eden şeyler değil. hiçbir şey olmaz için rahat olsun. ama olmuyorsa da e-devlet'ten arada sırada dava sorgulama diye bir şey var oraya bak içini rahatlat.

ama ortada hiçbir şey yok rahat ol.
ifade verdikten sonra açılmıyor mu dava?

Yeni konular

Geri
Yukarı