Sıkça çalınmaya başlanan hesaplar

Emirhan ORÇAN

Hectopat
Merhaba, bundan yaklaşık 3 hafta önce yıllar önce açtığımı bile unuttuğum Twitter hesabıma Brezilya'da bulunan biri girmiş ve bunu Gmail hesabımdan öğrendim. Tüm hesapları kapattım Twitter ile ilgili fakat birkaç gün sonra Spotify hesabıma giriş yapılmıştı. Çalma listeleri karışmış bir sürü şarkı beğenilmiş tarzı. Sonra onun şifresini de değiştirdim. 2 hafta sonra yani bugün Apple kimliğime Los Alamos'tan giriş yapmaya çalışan biri oldu -girdi mi bir şey yaptı mı onu da bilmiyorum- ve hesap şifremi yine değiştirdim fakat hafiften tırsmaya başladım neler olup neler bitiyor diye. Şu an ne napmam gerekir? Anlamadığım şey internet kullanımım da aşırı masum 1 senedir tamamen ders çalışıyorum internetten bir şey de indirmeye çalışmadım ama korkutmaya başladı. 1 oldu 2 oldu 3 oldu 4 olmasın yani. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kaspersky indirip taratma yapmanızı öneririm. Sisteminize girmiş bir virüs fark etmezseniz yıllarca orada kalabilir. Hesaplarınıza girilmeye çalışılması konusunda şifrelerinizi kaydettiyseniz eğer Win cihazınıza oradan buluyor olabilirler.

Olabilecek en vasat durum RAT yemiş olmanızdır. Eğer internetinize yani modeminize girdilerse yapılabilecek ne var bilmiyorum.

Söylemiş olduğunuz gibi tablet, telefon, bilgisayar hepsinde Kaspersky ile tarama yaptım fakat bir sorun olmadığı söylenip duruluyor. Hâlâ ne yapacağım ne yapmalıyım bilmiyorum

Günümüz teknolojisinde artık her şey çok daha kolay. Buna bilgisayar korsancılığı da dahil. Windows'unuz korsan mı?
Hayır, zamanında korsan Windows'a hiç samimi yaklaşmadım hâlâ da öyle.

Bu arada böyle bir şey buldum tplink yazan kısım çok eskiden aldığımız Wi-Fi genişleticisini aktifleştirmek için yıllar önce girdiğimiz bir siteydi fakat şimdi girmeye çalıştığımda sürekli spam sitelerine atıp duruyor. Sanırım orda bir şeyler var ve siteye giremediğim için hesabı silemiyorum

Dosya Ekleri

• şifre.PNG
    şifre.PNG
    18,1 KB · Görüntüleme: 8
O kısım hakkında pek bilgi veremeyeceğim. Şifreleri zaten değiştirmişsin. Tavsiyelerim Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yap. Tarayıcındaki tüm çerezleri sil, harici harddisk veya usb'ler varsa onları da tara. İki adımlı doğrulaman hesaplarında olsun. Yine hesaplar çalınmaya çalışılırsa temiz kurulumla format at.

O kısım hakkında pek bilgi veremeyeceğim. Şifreleri zaten değiştirmişsin. Tavsiyelerim Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yap. Tarayıcındaki tüm çerezleri sil, harici harddisk veya usb'ler varsa onları da tara. İki adımlı doğrulaman hesaplarında olsun. Yine hesaplar çalınmaya çalışılırsa temiz kurulumla format at.
Tamamdır çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için iyi akşamlar

Yeni konular

Geri
Yukarı