Sıkıntılı olarak satılan RX 470 iade alınır mı?

• Konuyu başlatan vbios
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 546

vbios

Kilopat
Makaleler
4
Elimde bir adet RX 470 vardı müptezel gibi bir karttı, fan sıkıntılıydı biraz kart çalışıyor ama yükte çalıştırırsan 90 derece kadar görücek bir kart. Letgo'da bu karta bi 600 yazdım ve sattım. Alıcı ile sabah elden buluştuk alıcı 2-3 saat sonra alıcı aradı açmadım Wp'den kartın bozuk ve görüntü gelmediğini iddia etti sonra kartta flux olduğunu söyledi ve bu kartın tamir gördüğünü söyledi. İade almazsam bana dava açacağını söyledi. Birçok tehdit etti yok efendim avukat ücretini ben ödermişim, yok şöyle yok böyle olurmuş. Sicilime işlenirmiş.

Kart için arkadaş telefonda görüntü gelmezse iade alır mısın diye sorduğunda ürün arızalı sınıfına girdiği için "bilemiyorum, o zor" dedim. İade gibi bir yasa yok değil mi? Büyük ihtimalle fan değiştirirken chipsete baskı uyguladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlatımda büyük boşluklar var, kartı 1600'e mi sattınız yoksa 600 mü? Satarken kartın bu sorunlarını ona söylediniz mi?

Anlatımda büyük boşluklar var, kartı 1600'e mi sattınız yoksa 600 mü? Satarken kartın bu sorunlarını ona söylediniz mi?
Kartı 600 sattım, görüntü var fakat devreler ve kart fan sesli olduğu için soğumuyor. Yani sıkıntılı, bu şekilde 10-15 dakika deneme yaptım gözüme bir şey çarpmadı ama adı üstünde sıkınılı o devreye ve chipsete her şey olabilir. Ve tabii ki tamir görmedi.

Kartı 600 sattım, görüntü var fakat devreler ve kart fan sesli olduğu için soğumuyor. Yani sıkıntılı, bu şekilde 10-15 dakika deneme yaptım gözüme bir şey çarpmadı ama adı üstünde sıkınılı o devreye ve chipsete her şey olabilir. Ve tabii ki tamir görmedi.
Tamir görmediyse alıcıya söyle tamir ettirdiği kişiden alsın parasını.

Tamir görmediyse alıcıya söyle tamir ettirdiği kişiden alsın parasını.
Yok o büyük ihtimalle kartın üzerindeki lekeleri flux sandı. Normalde, asıl konu bu dava açma hakkı var mı?
Bu tür cahil insanları çatur çutur dövüceksin, adama yardım ederim diye belki yazıyorum diyor mahkemeye anlatırsın. Çıldırağım.

Son düzenleme:
Yok o büyük ihtimalle kartın üzerindeki lekeleri flux sandı. Normalde, asıl konu bu dava açma hakkı var mı?
Bu tür cahil insanları çatur çutur dövüceksin, adama yardım ederim diye belki yazıyorum diyor mahkemeye anlatırsın. Çıldırağım.
İade almak zorunda değilsiniz. Sizi dava bahanesi ile korkutmaya çalışıyor. Halbuki dava açsa bir şey olmayacağını kendisi de biliyordur diye tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı