Sıkışmış pikselimsi bir piksel

Crytekx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Satın almam üzerinden 1 ay geçen monitör ün bu zamana kadar bir sıkıntısı yoktu ancak şu an bir durumla karşılaştım.
Bilgisayarımı açtığımda bugün öylesine test ettiğim monitörümde 1 piksel de sorun yaşadım.
Bu bir piksel siyahlarda siyah, mavilerde mavi oluyor ancak beyazlarda mavi, kırmızılarda yeşil olarak kalmaktadır.

Bunun çözümünü çoğu yerde araştırma yaparak buraya yazıyorum. Ölü olmadığı belli ancak sıkışmış olduğundan emin olamıyorum çünkü bazı yerlerde doğru rengi veriyor.
Yani bir renk geçişi söz konusu. Hz değerlerini değiştirdim, HDMI kablosunu da değiştim, G-Sync kapat aç yaptım, monitörü bir süre kapalı bıraktım.

Çözüm için ne yapmam gerekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, benimde cihazımda sadece siyah renk ve koyu tonlarında oluşan kırmızı bir piksel var ve araştırdığım kadarıyla bu sıkışmış piksel. Garantiye yolladım hiç bir şey yapmadan geri yolladılar, normalde uğraşacaktım ama zamanım yoktu. Siz de garantiye yollamayı deneyin. Veya kendi kendine de geçebiliyormuş bu sıkışmış piksel zamanla.

Merhaba, benimde cihazımda sadece siyah renk ve koyu tonlarında oluşan kırmızı bir piksel var ve araştırdığım kadarıyla bu sıkışmış piksel. Garantiye yolladım hiç bir şey yapmadan geri yolladılar, normalde uğraşacaktım ama zamanım yoktu. Siz de garantiye yollamayı deneyin. Veya kendi kendine de geçebiliyormuş bu sıkışmış piksel zamanla.
Düzeldiğini biliyorum. Zaten görüntü olarak hiçbir sıkıntı yaratmıyor. Garantiye yollamayı düşünmüyorum.

Jscreen Fix veya YouTube üstünde stuck pixel onarıcı videolar var, onları dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı