Silah almak için ne yapılmalı?

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar, aklıma bir soru takıldı, ben ileride silah almak istiyorum yasal olarak yani polis gördüğü zaman gözaltına almasın. Bu silahı almak için ne yapmalıyım? Sonuçta ne olacağı hiç belli olmaz silah lazım olabilir. Şimdiden teşekkürler.

Almak için bir sebebiniz olması gerekiyor bildiğim kadarıyla. Yani ileride bir şey olabilir deyip alamazsınız. Can güvenliğim tehlikede falan diyeceksiniz, işlemlerle uğraşacak, kanıt göstereceksiniz. Ondan sonra taşıma izni, bulundurma izni falan alabilirsiniz.

Hmm, yani şöyle diyeyim, mesela evime bir silahlı hırsız girdiği zaman ölme riskim var? Başıma gelmesinden korktuğum için isteyemiyor muyum?

Silahın 5 katı para ile ruhsat alacaksın. Akasya durağında gördüğün mafyalar gibi belinde taşıyamazsın bildiğim kadarıyla. Ya evinde duracak ya da arabanda.

Kendini korumak amaçlı ruhsatsız silah kullanıp polise teslim olursan hapishaneye girebilirsin ya da girmeyebilirsin var. Çünkü ortada cinayet/cinayete teşebbüs var. Polise teslim olursan ruhsatın olmadığı gözlerine pek çarpmaz. Yine de ruhsatlı almakta fayda vardır.

Merhabalar, aklıma bir soru takıldı, ben ileride silah almak istiyorum yasal olarak yani polis gördüğü zaman gözaltına almasın. Bu silahı almak için ne yapmalıyım? Sonuçta ne olacağı hiç belli olmaz silah lazım olabilir. Şimdiden teşekkürler.

Avcılık için ruhsat karşılığında yivsiz tüfek alabilirsiniz, ruhsata uyan silahları alabilirsiniz. Türkiye'de yivli silah zaten satılmıyor [yasal]. Ruhsat işlemlerini de internetten araştırabilirsiniz. "Silah lazım olabilir" kelimesinden tırsmadım değil. (Birinden korunmak için alınıyorsa emniyet müdürlüğünde de işi var)

Avcılık için ruhsat karşılığında yivsiz tüfek alabilirsiniz, ruhsata uyan silahları alabilirsiniz. Türkiye'de yivli silah zaten satılmıyor [yasal]. Ruhsat işlemlerini de internetten araştırabilirsiniz. "Silah lazım olabilir" kelimesinden tırsmadım değil. (Birinden korunmak için alınıyorsa emniyet müdürlüğünde de işi var)
Neden tırstınız ki?
Daha 17 yaşındayım merak etmeyin kimse ile derdim yok, ama o kadar çok haber izleyince diyorum ki benim başıma da gelebilir.

Hmm, yani şöyle diyeyim, mesela evime bir silahlı hırsız girdiği zaman ölme riskim var? Başıma gelmesinden korktuğum için isteyemiyor muyum?
İsteyebilirsin. Türkiye 'deki evlerin %80 'nin de silah varmış. Tabi bir kısmı ruhsatlı bir kısmı ruhsatsız.
Edit: Bizde de 2 tane silah var ama 1 'i kuru sıkı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı