Silah kullanmak zor bir şey mi?

AK-47 ve türevi silahlar yivli set barındıran yivli tüfekler kategorisinde ve yüksek grainli mermiler ateslemekte. Silahtan silaha bu değişkenlik gösterir yani. Örneğin MP5 gibi düşük grainli mermi kullanan compact silahların mukavemeti iyi tepmesi düşük kullanımı rahattır. AK-47 veya tsk da oldukça yaygın kullanılan G3 gibi askeri piyade tüfekleri in azami ve tesirli menzillerinin yüksek olması, daha güçlü mühimmat kullanmaları sebebiyle tepme seviyeleri çok daha yüksek kullanımları daha zorlayicidir. Hatta acemi birliğinde ki askerlerde sıklıkla silahın fazla tepmesi sebebiyle atış talimlerinde dipçik kısmını Tam oturtmazlar ise yanaklarında morarmalar görülür.

AK-47 kolay kullanılabilen bir silah değil.
Ama bu bütün silahların kolay kullanılmayacağını da göstermez.

Antrenman yaparak kendinizi geliştirdikten sonra artık reflekslerinizin kendiliğinden sizi ta olarak hedefe doğrulttuğunu görebilirsiniz.

Tamamdır teşekkür ederim silahlar hakkında tecrübe edine bilceğim bir yer var mı sizce peki ?
Hayatta hiç silah sevmem. Oyunlarda ayrı ama. Hiç merak etmediğimden atış yapılacak yer bilmiyorum.
İnsan bazen olayların içinde bulur kendini ve gerçekten sinirden kontrolünü kaybeder. Silahın varsa silah sıkarsın, bıçağın varsa bıçaklarsın, hiçbiri yoksa yumruk atarsın. En güzeli yumruk. Karşındakinin senden daha donanımlı (bıçaklı veya silahlı) olma ihtimalini düşünürsen kendini frenlersin ya da dayak yersin en fazla.
Birisini öldürürsen veya ona kalıcı hasar bırakırsan hukuki anlamda da hayatın boyunca da çekeceğin var.
Filmlerdeki gibi olmuyor o işler. Bir ömür düşmanlı olmak, gözün hep arkada olmak seni bitiriyor. Bu tür şeyleri yaşayan tanıdıklarım oldu. O silahı kendine sıkıyorsun aslında.
Umarım silah edinme hevesin yoktur.

Ben askerde G3 ile atış yaptım ilk atışımda silahın tepmesini bilmediğim için şarjör kısmından sağlam tutmamışım atış yaparken silahın namlusu şahlanmıştı diğer atışımda orayı daha iyi kavradığımda sorun olmamıştı omzunada iyi yasladığın taktirde öyle çok zor bir iş değil bence atış yapmak.

Hayatta hiç silah sevmem. Oyunlarda ayrı ama. Hiç merak etmediğimden atış yapılacak yer bilmiyorum.
İnsan bazen olayların içinde bulur kendini ve gerçekten sinirden kontrolünü kaybeder. Silahın varsa silah sıkarsın, bıçağın varsa bıçaklarsın, hiçbiri yoksa yumruk atarsın. En güzeli yumruk. Karşındakinin senden daha donanımlı (bıçaklı veya silahlı) olma ihtimalini düşünürsen kendini frenlersin ya da dayak yersin en fazla.
Birisini öldürürsen veya ona kalıcı hasar bırakırsan hukuki anlamda da hayatın boyunca da çekeceğin var.
Filmlerdeki gibi olmuyor o işler. Bir ömür düşmanlı olmak, gözün hep arkada olmak seni bitiriyor. Bu tür şeyleri yaşayan tanıdıklarım oldu. O silahı kendine sıkıyorsun aslında.
Umarım silah edinme hevesin yoktur.
Benimki keyfi amaçlı bir şey ya öyle kast ederek birine zarar vermek depil.

Yeni konular

Geri
Yukarı