Silent Hill 4: The Room Türkçe yama

creative01

Hectopat
Daha fazla  
Silent Hill serisinin bulamadigim tek yamasi bu. Elinde olup kurulumunu bilen var mı arkadaslar?
1.2.3 Full Türkçe yaptim.

Selam arkadaşlar.
İşte Silent Hill 4 türkçe yama. Bu yama diğerinden de iyi oluyordu lakin iş yoğunluğundan vakit ayıramadık. Paket tamamlansa da oyun bir yerde kilitlendiği ve nedenini anlayamadığımız için askıya almıştık ve öyle de kaldı. Tüm materyalleri silip, projeyi rafa kaldırmıştım ki az önce eski bir setup dosyasını buldum. Buyrun kullanın. Bari o kadar emek boşa gitmiş olmasın. Bu paketteki tek eksik; oyunun sanıyorum Water Escape bölümünde (Hapishane dünyasına ilk geliş) bir anahtarı alırken kilitlenmesiydi. (Başka noktalarda da kilitlenme ihtimali var.) Bunun için paketi kurmadan önce "data" klasöründeki "message" ile başlayan tüm dosyaları yedekleyin. Kilitlenme söz konusu olduğunda İngilizce dosyalara döner, orayı aşınca tekrar yamayı yüklersiniz.
Dosyalar şunlar;
message_building0_e.bin message_common0.bin message_common.bin message_common_eu.bin message_forest0_e.bin message_home0_e.bin message_hospital0_e.bin message_item_msg_e.bin message_last0_e.bin message_memo_msg_e.bin message_pasthome0_e.bin message_room0_e.bin message_subway0_e.bin message_water0_e.bin
(Diğer message dosyaları diğer diller için.Onları yedeklemeseniz de olur)
Oyun tamamıyla türkçe. Bu konudaki tek problem ise bazı türkçe karakterleri düzeltme vaktimin olmayışı. Yani arada "ç"yi "c" yapmadığım için ve oyunda türkçe karakterler desteklenmediği için, bazen tuhaf şekliller görebilirsiniz cümle içinde.
Yamayı yapan kişi: Devartoi
Yama linki: Silent Hill 4 The Room Türkçe Yama.7z

Trgamestudio diye bi ekip kendilerinin bile olmayan yamayı sözde "düzenleyip" parayla satıyor internet sitesinde. Yamanın asıl sahibinin bundan haberi var mı acaba?
Yamayı yöneten kişi devartoi uzun zamandır DH Forum'da yok. İsmi hakkında da hiçbir bilgi bulamadım.

Diğer çevirmenler:
CrimsonONE (Can Korkmaz)
Solufain Despana (Samet Basri Taşlı)
Maelstormb (Beril Sergün)

Solufain, şu an DH Forum'da haber editörü. Maelstormb ise YouTuber. CrimsonONE hakkında ismi dışında başka bir bilgi bulamadım. Maelstormb (Beril Sergün), Silent Hill 4 gameplay videosunda çeviri ekibinde olduğundan bahsetmiyor. Bu da beni şaşırttı. Ayrıca Twitter'da kendisinin Maelstormb nickli bir Twitter yan hesabı var. Burada siyasi içerikli paylaşımlar yapıyor. Bu yüzden söylememiş olabilir.

Yamayı yöneten kişi devartoi uzun zamandır DH Forum'da yok. İsmi hakkında da hiçbir bilgi bulamadım.

Diğer çevirmenler:
CrimsonONE (Can Korkmaz)
Solufain Despana (Samet Basri Taşlı)
Maelstormb (Beril Sergün)

Solufain, şu an DH Forum'da haber editörü. Maelstormb ise YouTuber. CrimsonONE hakkında ismi dışında başka bir bilgi bulamadım. Maelstormb (Beril Sergün), Silent Hill 4 gameplay videosunda çeviri ekibinde olduğundan bahsetmiyor. Bu da beni şaşırttı. Ayrıca Twitter'da kendisinin Maelstormb nickli bir Twitter yan hesabı var. Burada siyasi içerikli paylaşımlar yapıyor. Bu yüzden söylememiş olabilir.
Hocam verdiğin yamayı kurduktan sonra oyundaki bütün yazılar kayboldu. Ana menü bile bomboş şu an?

Hocam verdiğin yamayı kurduktan sonra oyundaki bütün yazılar kayboldu. Ana menü bile bomboş şu an?
Bu modu yüklersen o hata düzelir. Hatta oyunu biraz daha iyi hale getirmek için bu modu da yüklemeni tavsiye ederim. Şifre pcgw. Oyunu DLLInjector.exe üzerinden çalıştırmalısın. Düzeltilen hataların hepsi verdiğim linkte yazıyor.

Bu modu yüklersen o hata düzelir. Hatta oyunu biraz daha iyi hale getirmek için bu modu da yüklemeni tavsiye ederim. Şifre pcgw. Oyunu DLLInjector.exe üzerinden çalıştırmalısın. Düzeltilen hataların hepsi verdiğim linkte yazıyor.
Ben oyunun gog versiyonunu indirmiştim. Sanırım baya bir bozuyor bu yama oyunu. Örneğin oyunum kendiliğinden 1920x1080 çözünürlükteydi yamadan sonra 1020'ye düşmüştü.

@ensareis dediklerinizi yaptım hocam ama oyunda iken alt tab yapınca oyun siyah ekrana dönüyor düzelmesi için ana menüye dönmem gerekiyor. Dolayısı ile oyun kaydı yapamadığımdan aynı sahneleri yeniden oynuyom.Bunun bir çözümü var ise çok sevinirim ya da sizin sorunsuz oyndağınız bir sürümü var ise link atabilirseniz de güzel olur.

@ensareis dediklerinizi yaptım hocam ama oyunda iken alt tab yapınca oyun siyah ekrana dönüyor düzelmesi için ana menüye dönmem gerekiyor. Dolayısı ile oyun kaydı yapamadığımdan aynı sahneleri yeniden oynuyom. Bunun bir çözümü var ise çok sevinirim ya da sizin sorunsuz oyndağınız bir sürümü var ise link atabilirseniz de güzel olur.
Oyunu sil ve Steam006 modunu yüklemeden aynı işlemleri tekrardan yap. Oyunu da gog-games.com üzerinden indirebilirsin.

Bu arada Türkçe yamadaki birkaç sorunu düzenleyip alternatif bir Türkçe yama kurulumu hazırladım. Aşağıda konu linkini verdim. Orada ayrıntılarını anlattım zaten.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı